Pierwsza wzmianka o Kolibkach pojawiła się w dokumencie z 1323 r. Początkowo był tu folwark rycerski, który w XVII przekształcił się w rezydencję szlachecką należącą m.in. do Wejherów, Radziwiłłów, Sobieskich i Przebendowskich.

Obecny pałac powstał ok. 1830 r. i razem ze stajnią z II poł. XIX należy do najcenniejszych budynków zespołu.

W skład jego wchodzą – zespół budynków i tzw. "Park Marysieńki". Obecnie jest tu szkółka jeździecka. Wśród drzew występujących na tym terenie dominują gatunki rodzimego pochodzenia (klon zwyczajny, buk zwyczajny, dąb szypułkowy, lipa drobnolistna, jesion wyniosły, klon, jawor) z niewielką domieszką drzew obcych (np. kasztanowiec).
Napisz opinię ...
Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo redagowania, usunięcia całości lub fragmentów treści zawierających słowa wulgarne, obraźliwe, zabronione przez prawo. Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, a zespół i twórcy serwisu maperia.pl nie ponoszą odpowiedzialności za ich treść. Przypominamy jednocześnie, że osoba zamieszczająca komentarz może ponieść za jego treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną. Komentarze zawierające oferty handlowe, adresy email, numery telefonów, komunikatorów będą usuwane.
Stronę opublikowano: 27.12.2008, 13:47, Stronę wyświetlono: 3491x
Zdjęcia są chronione prawami autorskimi ich właścicieli
Do góry