Ulica Bohaterów Monte Cassino, jest główną ulicą miasta a zarazem jego centrum handlowym z licznymi lokalami gastronomicznymi, sklepami, kawiarniami.

Na początku XVII wieku była to droga gruntowa łącząca sopocką wieś z osadą rybacką, która istniała do czasu powstania kąpieliska. Ulica ta ma około 635 m długości i jest zamknięta dla ruchu samochodowego. W przeważającej części jest zabudowana kamieniczkami pochodzącymi z XIX i XX wieku. W dolnej części rozszerza się w niewielki plac, gdzie stoi wybudowana w 1998 roku fontanna upamiętniająca osadę rybacka, która znajdowała się w tym miejscu.Napisz opinię ...
15.06.10, 04:27
Jest tam gdzie powinna byc czyli na wiezy kosciola, a f/2 zrobila swoje z glebia ostrosci. ;)
15.06.10, 03:47
ciekawe ujęcie aczkolwiek coś z ostrością jest tu nie tak.
Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo redagowania, usunięcia całości lub fragmentów treści zawierających słowa wulgarne, obraźliwe, zabronione przez prawo. Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, a zespół i twórcy serwisu maperia.pl nie ponoszą odpowiedzialności za ich treść. Przypominamy jednocześnie, że osoba zamieszczająca komentarz może ponieść za jego treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną. Komentarze zawierające oferty handlowe, adresy email, numery telefonów, komunikatorów będą usuwane.
Stronę opublikowano: 08.12.2007, 12:36, Stronę wyświetlono: 1388x
Zdjęcia są chronione prawami autorskimi ich właścicieli
Do góry