Młyn Oliwski

Gdańsk, Spacerowa 18

Brak recenzji
Historia Młyna sięga 1594 roku, kiedy to przy Potoku Oliwskim niedaleko wzgórza zwanego Pachołek funkcjonował zakład zajmujący się filcowaniem sukna, czyli folusz. Kilkanaście lat później, w 1614 roku zakon Cystersów przekształcił go w zbożowy młyn wodny. Tu zaczyna się historia Młyna, zwanego obecnie Młynem Oliwskim.

Przez ponad dwa wieki Młyn funkcjonował według tych samych, tradycyjnych metod przemiału mąki. Aż do XIX wieku, kiedy zawitały do nas zdobycze rewolucji przemysłowej. W 1874 roku Młyn odkupił od cystersów Julius Dahlmann, który gruntownie go zmodernizował i rozbudował. Pojawiły się stalowe walce, zwane mlewnikami, magazyny, dom dla robotników, stajnia oraz willa zarządcy Młyna.

Po II wojnie światowej młyn "Dahlman J." i dom młynarza (nr 17/18) został przejęty przez skarb państwa. Mieścił się tu Państwowy młyn Wodno-Elektryczny (1946). Następnie jak podawał Franciszek Mamuszka w 1956 roku budynki należały do Bydgoskich Zakładów Młynarskich. W latach 80-tych został całkowicie odremontowany.

Obiekt został wpisany do rejestru zabytków (nr 1796) w dniu 31.12.2007 roku.

Dzisiaj Młyn Oliwski to najstarszy na Pomorzu młyn funkcjonujący od 1614 roku. Tak samo jak 400 lat temu, wciąż oferuje doskonałą obsługę i sprawdzony produkt.

Obecnie Młyn Oliwski Sp. z o.o. specjalizujemy się przede wszystkim w segmencie zdrowej żywności. Znajdą tutaj Państwo naturalne zioła, przyprawy, ziarna i tradycyjnie wytwarzane mąki, kasze, bakalie, suszone owoce, oleje, kawy i herbaty oraz wiele innych produktów. Oferowane są również suplementy diety – ekstrakty i wyciągi roślinne, witaminy i minerały oraz odżywki białkowe.

Produkty można kupić również online. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą.

Godziny otwarcia

Poniedziałek 08:00 - 17:00
Wtorek 08:00 - 17:00
Środa 08:00 - 17:00
Czwartek 08:00 - 17:00
Piątek 08:00 - 17:00

Często zadawane pytania dotyczące Młyn Oliwski

Obiekt Młyn Oliwski otwarty jest w:

  • Poniedziałek 08:00 - 17:00
  • Wtorek 08:00 - 17:00
  • Środa 08:00 - 17:00
  • Czwartek 08:00 - 17:00
  • Piątek 08:00 - 17:00

Młyn Oliwski znajduje się w lokalizacji Gdańsk

Gdańsk, Spacerowa 18

podobne obiekty w pobliżu Młyn Oliwski:

Zobacz wszystkie podobne obiekty w pobliżu Młyn Oliwski

atrakcje 🎡 w pobliżu Młyn Oliwski:

Zobacz wszystkie atrakcje 🎡 w pobliżu Młyn Oliwski

zabytki 🏛️ w pobliżu Młyn Oliwski:

Zobacz wszystkie zabytki 🏛️ w pobliżu Młyn Oliwski

restauracje 🍽️ w pobliżu Młyn Oliwski:

Zobacz wszystkie restauracje 🍽️ w pobliżu Młyn Oliwski

hotele i pensjonaty 🛏️ w pobliżu Młyn Oliwski:

Zobacz wszystkie hotele i pensjonaty 🛏️ w pobliżu Młyn Oliwski

Wyszukaj miejsce i napisz recenzję

Dziękujemy! Twoja recenzja została zapisana.

...

To nie jest miejsce, do którego chcę napisać recenzję. Wyszukaj inne miejsce

Twoja ocena:
Recenzje i komentarze są indywidualnymi opiniami użytkowników serwisu. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za ich treść. Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia fragmentów lub całości treści zawierających między innymi: oferty handlowe, adresy email, słowa wulgarne, obraźliwe oraz zabronione przez prawo.

Zapamiętane lokalizacje

Odwiedzając naszą stronę używasz plików "cookies" zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeśli nie chcesz, aby pliki "cookies" były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz zmienić to w ustawieniach przeglądarki. Więcej na stronie polityka prywatności