LUDWIGGALERIE Schloss Oberhausen

Oberhausen

Brak recenzji
Zamek Oberhausen to klasyczny kompleks pałacowy w dzielnicy Alt-Oberhausen-Mitte w Oberhausen. Posiadłość dała nazwę pobliskiej stacji kolejowej, która została wybudowana w 1846 r. i otwarta w 1847 r., a tym samym późniejszemu miastu Oberhausen.

Poprzedni zakład z XII/XIII. wieku znajdował się około 200 metrów od obecnej lokalizacji i teraz całkowicie zniknęło. Po przejściu majątku z rodziny von Dücker przez von der Hovens do rodziny von Boenen na początku XVII w. na posesji w latach 1804-1818 wybudowano nową posesję według planów Augusta Reinkinga, nadwornego architekta Pałac hrabiego Bentheim-Steinfurt zbudowany dla Maksymiliana Friedricha von Westerholt-Gysenberg i jego żony Friederike Karoline von Bretzenheim.

Po poważnych zniszczeniach w czasie II wojny światowej dwór został odbudowany pod koniec lat 50. XX wieku według dawnych pierwotnych planów. Wraz z Galerią Ludwig mieści się obecnie znane na całym świecie muzeum sztuki; Park zamkowy ze swoją ofertą rekreacyjną jest popularnym celem mieszkańców Oberhausen. Od początku 2011 roku budynki i park są przystankiem na trasie tematycznej Oberhausen: Przemysł tworzy miasto Szlaku Kultury Przemysłowej pod nazwą „Zamek Oberhausen i Kaisergarten”.

Często zadawane pytania dotyczące LUDWIGGALERIE Schloss Oberhausen

LUDWIGGALERIE Schloss Oberhausen znajduje się w lokalizacji Oberhausen

Oberhausen

atrakcje 🎡 w pobliżu LUDWIGGALERIE Schloss Oberhausen:

Zobacz wszystkie atrakcje 🎡 w pobliżu LUDWIGGALERIE Schloss Oberhausen

hotele i pensjonaty 🛏️ w pobliżu LUDWIGGALERIE Schloss Oberhausen:

Zobacz wszystkie hotele i pensjonaty 🛏️ w pobliżu LUDWIGGALERIE Schloss Oberhausen

Wyszukaj miejsce i napisz recenzję

Dziękujemy! Twoja recenzja została zapisana.

...

To nie jest miejsce, do którego chcę napisać recenzję. Wyszukaj inne miejsce

Twoja ocena:
Recenzje i komentarze są indywidualnymi opiniami użytkowników serwisu. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za ich treść. Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia fragmentów lub całości treści zawierających między innymi: oferty handlowe, adresy email, słowa wulgarne, obraźliwe oraz zabronione przez prawo.

Zapamiętane lokalizacje

Odwiedzając naszą stronę używasz plików "cookies" zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeśli nie chcesz, aby pliki "cookies" były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz zmienić to w ustawieniach przeglądarki. Więcej na stronie polityka prywatności