Zauberlehrling

Oberhausen

Brak recenzji
Dzieło sztuki w postaci pogiętego słupa energetycznego stoi na trawiastym terenie nad kanałem Ren-Herne w pobliżu Haus Ripshorst. Jego górna część widoczna jest również z przechodzącej na północ autostrady A 42.

Rzeźba o wysokości około 35 metrów składa się ze stalowych profili i przedstawia znany z linii napowietrznych wizerunek masztu kratowego z trawersem. Ale w tej rzeźbie zwykle proste elementy łączą się ze sobą, tworząc zakrzywione formy, tak jakby maszt tańczył z wyciągniętymi ramionami. Rzeźba została stworzona przez berlińską grupę artystów inges idee.

Zauberlehrling (uczeń czarnoksiężnika) to ballada Johanna Wolfganga von Goethego, która jest jednym z jego najpopularniejszych utworów. Powstała w okresie weimarskim Goethego, w 1797 r., tak zwanym balladowym roku okresu klasycznego, który przeszedł do historii literatury.

Często zadawane pytania dotyczące Zauberlehrling

Zauberlehrling znajduje się w lokalizacji Oberhausen

Oberhausen

podobne obiekty w pobliżu Zauberlehrling:

Zobacz wszystkie podobne obiekty w pobliżu Zauberlehrling

atrakcje 🎡 w pobliżu Zauberlehrling:

Zobacz wszystkie atrakcje 🎡 w pobliżu Zauberlehrling

hotele i pensjonaty 🛏️ w pobliżu Zauberlehrling:

Zobacz wszystkie hotele i pensjonaty 🛏️ w pobliżu Zauberlehrling

Wyszukaj miejsce i napisz recenzję

Dziękujemy! Twoja recenzja została zapisana.

...

To nie jest miejsce, do którego chcę napisać recenzję. Wyszukaj inne miejsce

Twoja ocena:
Recenzje i komentarze są indywidualnymi opiniami użytkowników serwisu. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za ich treść. Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia fragmentów lub całości treści zawierających między innymi: oferty handlowe, adresy email, słowa wulgarne, obraźliwe oraz zabronione przez prawo.

Zapamiętane lokalizacje

Odwiedzając naszą stronę używasz plików "cookies" zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeśli nie chcesz, aby pliki "cookies" były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz zmienić to w ustawieniach przeglądarki. Więcej na stronie polityka prywatności