Rhuhrpromenade

Mülheim an der Ruhr, Kreisfreie Stadt Mülheim an der Ruhr 35

Brak recenzji
Od uroczystego otwarcia nowej promenady Zagłębia Ruhry w maju 2014 r. wszyscy turyści, żeglarze i wioślarze Zagłębia Ruhry mogą korzystać z portu miejskiego lub Stadtsteiger. Port miejski znajduje się na 12 kilometrze Zagłębia Ruhry i oferuje przystań rekreacyjną z miejscem odpoczynku dla wędrowców wodnych oraz Stadtsteiger, molo, gdzie na przykład Biała Flota Mülheim zabiera pasażerów na pokład lub wysadza.

W 2004 roku biuro RKW Rhode Kellermann Wawrowsky w Düsseldorfie wygrało konkurs architektoniczny na przeprojektowanie promenady. W zwycięskim projekcie znalazł się m.in. Schody, które zapraszają do odpoczynku, roślinność i tereny rekreacyjne powinny nadać promenadzie strukturę. W celu realizacji projektu rozebrano park „Ost-Ruhranlagen” i kilka budynków, w tym część ratusza i starą bibliotekę miejską, która teraz znalazła nowe miejsce w domu mediowym przy deptaku na Synagogenplatz. Plac Jedności Niemieckiej został przeniesiony na Schleuseninsel w śródmiejskim parku „Ruhranlage”.

Kompleks budynków na I placu budowy przy ratuszu został ukończony w połowie 2013 roku. Ostatnia faza budowy w rejonie Radschnellweg Ruhr (RS1) ma zostać przeplanowana od 2022 roku. Planiści miasta badają również przeprojektowanie sąsiednich nieużytków przemysłowych przed Friedrich-Wilhelms-Hütte.

Promenada Ruhry ma zaprosić ludzi na "promenadę" pod mostem Schloßbrücke do parku śródmiejskiego "Ruhranlage" i Wasserbahnhof - jak było to możliwe już na przełomie wieków.

Często zadawane pytania dotyczące Rhuhrpromenade

Rhuhrpromenade znajduje się w lokalizacji Mülheim an der Ruhr

Mülheim an der Ruhr, Kreisfreie Stadt Mülheim an der Ruhr 35

podobne obiekty w pobliżu Rhuhrpromenade:

Zobacz wszystkie podobne obiekty w pobliżu Rhuhrpromenade

atrakcje 🎡 w pobliżu Rhuhrpromenade:

Zobacz wszystkie atrakcje 🎡 w pobliżu Rhuhrpromenade

hotele i pensjonaty 🛏️ w pobliżu Rhuhrpromenade:

Zobacz wszystkie hotele i pensjonaty 🛏️ w pobliżu Rhuhrpromenade

Wyszukaj miejsce i napisz recenzję

Dziękujemy! Twoja recenzja została zapisana.

...

To nie jest miejsce, do którego chcę napisać recenzję. Wyszukaj inne miejsce

Twoja ocena:
Recenzje i komentarze są indywidualnymi opiniami użytkowników serwisu. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za ich treść. Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia fragmentów lub całości treści zawierających między innymi: oferty handlowe, adresy email, słowa wulgarne, obraźliwe oraz zabronione przez prawo.

Zapamiętane lokalizacje

Odwiedzając naszą stronę używasz plików "cookies" zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeśli nie chcesz, aby pliki "cookies" były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz zmienić to w ustawieniach przeglądarki. Więcej na stronie polityka prywatności