Dawna kopalnia

Essen, Gelsenkirchenerstrasse 181

Brak recenzji
Była kiedyś najnowocześniejszą i najlepiej prosperującą kopalnią w całych Niemczech, a także na świecie. Obecnie mieści się tam muzeum. Została zamknięta w 1986 roku. Zachował się naturalny wygląd kopalni, a także atmosfera przy zwiedzaniu, która pozwala czuć się jej częścią. Zachwyca pięknem, wbrew pozorom, i rozmiarami. Stała się centrum historii przemysłu kopalnianego w Niemczech. Jest jedną z nielicznych, które można zwiedzać.
Dawna kopalnia
Essen, Gelsenkirchenerstrasse 181
Data publikacji: 02.12.2007

Wyszukaj miejsce i napisz opinię

Dziękujemy! Twoja opinia została zapisana.

...

To nie jest miejsce, do którego chcę napisać opinię. Skomentuj inne miejsce

Twoja ocena:
Komentarze są indywidualnymi opiniami użytkowników serwisu. Osoba zamieszczająca komentarz ponosi pełną odpowiedzialność za jego treść. Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia fragmentów lub całości treści zawierających między innymi: oferty handlowe, adresy email, słowa wulgarne, obraźliwe oraz zabronione przez prawo.
Odwiedzając naszą stronę używasz plików "cookies" zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeśli nie chcesz, aby pliki "cookies" były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz zmienić to w ustawieniach przeglądarki. Więcej na stronie polityka prywatności