Gehölzgarten Ripshorst

Oberhausen, Ripshorster Straße 306

Brak recenzji
Zabytkowy Gutshof Haus Ripshorst został zbudowany na początku XIV wieku i przez wiele lat służył jako siedziba rycerska. Między kopalniami, wielkimi piecami, walcowniami i ciągami komunikacyjnymi przemysłu ciężkiego (kolejowe i kanałowe) rozwinęła się przez stulecie mała sielanka, relikt przedindustrialnego krajobrazu kulturowego.


Otwarte przestrzenie o powierzchni około 40 hektarów wokół domu Ripshorst były ostatnio wykorzystywane rolniczo w środku silnie uprzemysłowionej strefy rdzeniowej Zagłębia Ruhry. Wynika to nie tyle z planowanych środków ostrożności w zakresie ochrony środowiska, ile raczej z polityki realnych rezerw obszarowych dużych korporacji GHH, HOAG i Thyssen-Krupp.

Na początku lat 90. Stowarzyszenie Regionalne Zagłębia Ruhry, a następnie Stowarzyszenie Miejskie Zagłębia Ruhry (KVR), mogło nabyć te tereny i zintegrować je z Parkiem Krajobrazowym Emscher.

W ramach Międzynarodowej Wystawy Budowlanej (IBA) Emscher Park dawny kompleks dziedzińców Haus Ripshorst został przeprojektowany na Centrum Turystyczne Parku Krajobrazowego Emscher i Ripshorst Wood Garden.

Centrum dla zwiedzających z interaktywną wystawą znajduje się obecnie w przebudowanej stodole dawnego gospodarstwa rolnego.

Często zadawane pytania dotyczące Gehölzgarten Ripshorst

Gehölzgarten Ripshorst znajduje się w lokalizacji Oberhausen

Oberhausen, Ripshorster Straße 306

podobne obiekty w pobliżu Gehölzgarten Ripshorst:

Zobacz wszystkie podobne obiekty w pobliżu Gehölzgarten Ripshorst

atrakcje 🎡 w pobliżu Gehölzgarten Ripshorst:

Zobacz wszystkie atrakcje 🎡 w pobliżu Gehölzgarten Ripshorst

hotele i pensjonaty 🛏️ w pobliżu Gehölzgarten Ripshorst:

Zobacz wszystkie hotele i pensjonaty 🛏️ w pobliżu Gehölzgarten Ripshorst

Wyszukaj miejsce i napisz recenzję

Dziękujemy! Twoja recenzja została zapisana.

...

To nie jest miejsce, do którego chcę napisać recenzję. Wyszukaj inne miejsce

Twoja ocena:
Recenzje i komentarze są indywidualnymi opiniami użytkowników serwisu. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za ich treść. Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia fragmentów lub całości treści zawierających między innymi: oferty handlowe, adresy email, słowa wulgarne, obraźliwe oraz zabronione przez prawo.

Zapamiętane lokalizacje

Odwiedzając naszą stronę używasz plików "cookies" zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeśli nie chcesz, aby pliki "cookies" były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz zmienić to w ustawieniach przeglądarki. Więcej na stronie polityka prywatności