Muzeum Miasta Gdyni

Gdynia, Zawiszy Czarnego 1

Brak recenzji
Na styku morza i lądu stoi nowoczesny budynek z jasnego piaskowca formą przypominający statek - to nowa siedziba Muzeum Miasta Gdyni otwarta uroczyście 16.11.2007 r. w obecności ówczesnego Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Wydarzenie to zakończyło wieloletnie zmagania gdynian o godne miejsce dla eksponowania swojej przeszłości, miejsce pokoleniowej wymiany myśli, doświadczeń i marzeń.

Idea powołania miejskiego muzeum w Gdyni powstała wśród miejscowej elity już w latach 60. XX w. Jej aktywność i determinacja zaowocowały zorganizowaniem przez Miejską Bibliotekę Publiczną Działu Dokumentacji Historii Miasta. Na jego siedzibę przeznaczono, zabytkowy domek z początku XX w. przy ul. Starowiejskiej 30, w którym przez kilka lat mieszkał kaszubski działacz i patriota polski - Antoni Abraham.

W ciągu 14. lat naukowcy i pasjonaci projektu zgromadzili kilkadziesiąt tysięcy obiektów: fotografii, pocztówek, dokumentów życia społecznego, plakatów, planów, map, dzieł sztuki, które stały się bazą zbioru Muzeum Miasta Gdyni powołanego przez prezydenta miasta 1 stycznia 1983 r.

Dziesiątki tysięcy obiektów zgromadzonych w muzeum jest źródłem wiedzy o przeszłym i aktualnym życiu miasta i jego mieszkańców, które niezmiennie fascynuje turystów i jest źródłem dumy ciągle nowych pokoleń gdynian.

Muzeum mieści się przy ul. Zawiszy Czarnego 1. Budynek ma pięć kondygnacji, w których znajdują się magazyny zbiorów, pracownie konserwacji, biblioteka i czytelnia, sala audiowizualna, sale wystawowe i galeria sztuki. Na różnorodne formy działań wystawowych przeznaczonych zostało ok. 1750m2

Godziny otwarcia

Wtorek 10:00 - 18:00
Środa 10:00 - 18:00
Czwartek 12:00 - 20:00
Piątek 10:00 - 18:00
Sobota 10:00 - 17:00
Niedziela 10:00 - 17:00

Często zadawane pytania dotyczące Muzeum Miasta Gdyni

Obiekt Muzeum Miasta Gdyni otwarty jest w:

  • Wtorek 10:00 - 18:00
  • Środa 10:00 - 18:00
  • Czwartek 12:00 - 20:00
  • Piątek 10:00 - 18:00
  • Sobota 10:00 - 17:00
  • Niedziela 10:00 - 17:00

Muzeum Miasta Gdyni znajduje się w lokalizacji Gdynia

Gdynia, Zawiszy Czarnego 1

podobne obiekty w pobliżu Muzeum Miasta Gdyni:

Zobacz wszystkie podobne obiekty w pobliżu Muzeum Miasta Gdyni

atrakcje 🎡 w pobliżu Muzeum Miasta Gdyni:

Zobacz wszystkie atrakcje 🎡 w pobliżu Muzeum Miasta Gdyni

zabytki 🏛️ w pobliżu Muzeum Miasta Gdyni:

Zobacz wszystkie zabytki 🏛️ w pobliżu Muzeum Miasta Gdyni

restauracje 🍽️ w pobliżu Muzeum Miasta Gdyni:

Zobacz wszystkie restauracje 🍽️ w pobliżu Muzeum Miasta Gdyni

hotele i pensjonaty 🛏️ w pobliżu Muzeum Miasta Gdyni:

Zobacz wszystkie hotele i pensjonaty 🛏️ w pobliżu Muzeum Miasta Gdyni

Wyszukaj miejsce i napisz recenzję

Dziękujemy! Twoja recenzja została zapisana.

...

To nie jest miejsce, do którego chcę napisać recenzję. Wyszukaj inne miejsce

Twoja ocena:
Recenzje i komentarze są indywidualnymi opiniami użytkowników serwisu. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za ich treść. Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia fragmentów lub całości treści zawierających między innymi: oferty handlowe, adresy email, słowa wulgarne, obraźliwe oraz zabronione przez prawo.

Zapamiętane lokalizacje

Odwiedzając naszą stronę używasz plików "cookies" zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeśli nie chcesz, aby pliki "cookies" były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz zmienić to w ustawieniach przeglądarki. Więcej na stronie polityka prywatności