Maczuga Herkulesa

Pieskowa Skała, Pieskowa Skała-Sułoszowa

Brak recenzji
Jest to wapienna maczuga skalna, która mieści się na terenie Ojcowskiego Parku Narodowego. Ma około 30 metrów wysokości. Na jej szczycie znajduje się mały żelazny krzyż. Inaczej nazywana Maczugą Kraka, w związku z przepiękną legendą, w której po raz kolejny pojawia się smok :) Czasami przypisywane są jej jeszcze inne nazwy, również od osobnych legend, które dotyczą tej maczugi, a mianowicie: Sokola Skała czy Czarcia Skała. Przyciąga swoimi rozmiarami, kształtem i jakąś magiczną siłą.
Maczuga Herkulesa
Pieskowa Skała, Pieskowa Skała-Sułoszowa
Data publikacji: 05.12.2007
Odwiedzając naszą stronę używasz plików "cookies" zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeśli nie chcesz, aby pliki "cookies" były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz zmienić to w ustawieniach przeglądarki. Więcej na stronie polityka prywatności

Wyszukaj miejsce i napisz opinię

Dziękujemy! Twoja opinia została zapisana.

...

To nie jest miejsce, do którego chcę napisać opinię. Skomentuj inne miejsce

Twoja ocena:
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Osoba zamieszczająca komentarz może ponieść odpowiedzialność karną za jego treść. Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo do redagowania, usunięcia całości lub fragmentów treści zawierających słowa wulgarne, obraźliwe oraz zabronione przez prawo. Oferty handlowe, adresy email, numery telefonów lub komunikatorów będą usuwane.