Zamek w Pieskowej Skale

Pieskowa Skała-Sułoszowa, Sułoszowa

Brak recenzji
Zamek powstał na przełomie XIV/XV wieku. Jego pierwotnymi właścicielami byli Szafrańcowie. Utrzymany jest w stylu renesansowym. Właśnie w tym zamku kręcone były niektóre sceny do "Ogniem i mieczem". Położony na wzgórzu, w przepięknej okolicy lasów, gór i rzek. Na terenie zamku istnieją także wspaniałe ogrody w stylu angielskim, które najlepiej widać z dziedzińca zamku, patrząc na nie w dół. Obecnie jest tam muzeum, jak również część prywatna, w której znajdują się apartamenty obecnych właścicieli zamku.
Zamek w Pieskowej Skale
Pieskowa Skała-Sułoszowa, Sułoszowa
Data publikacji: 04.12.2007
Odwiedzając naszą stronę używasz plików "cookies" zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeśli nie chcesz, aby pliki "cookies" były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz zmienić to w ustawieniach przeglądarki. Więcej na stronie polityka prywatności

Wyszukaj miejsce i napisz opinię

Dziękujemy! Twoja opinia została zapisana.

...

To nie jest miejsce, do którego chcę napisać opinię. Skomentuj inne miejsce

Twoja ocena:
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Osoba zamieszczająca komentarz może ponieść odpowiedzialność karną za jego treść. Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo do redagowania, usunięcia całości lub fragmentów treści zawierających słowa wulgarne, obraźliwe oraz zabronione przez prawo. Oferty handlowe, adresy email, numery telefonów lub komunikatorów będą usuwane.