Muzeum Marynarki Wojennej to najstarsza w kraju i jedyna tego typu instytucja zajmująca się wyłącznie dziejami oręża polskiego na morzu.

Dział Wystawienniczy i Inwentaryzacji z Ekspozycją Plenerową Broni
i Uzbrojenia Morskiego zajmuje się gromadzeniem, opracowywaniem i udostępnianiem pamiątek rzeczowych związanych z historią Marynarki
Wojennej RP.
Dział posiada około 20000 eksponatów, w tym największą w Polsce kolekcje modeli okrętów, bander, proporców, napisów burtowych, dzwonów okrętowych, mundurów marynarskich, a także broni białej, palnej, uzbrojenia morskiego i innych urządzeń okrętowych. W ramach Działu Wystawienniczego i Inwentaryzacji przechowywana jest i gromadzona bogata kolekcja malarstwa marynistycznego oraz medalierstwa i falerystyki.

www.mw.mil.pl
Napisz opinię ...
Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo redagowania, usunięcia całości lub fragmentów treści zawierających słowa wulgarne, obraźliwe, zabronione przez prawo. Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, a zespół i twórcy serwisu maperia.pl nie ponoszą odpowiedzialności za ich treść. Przypominamy jednocześnie, że osoba zamieszczająca komentarz może ponieść za jego treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną. Komentarze zawierające oferty handlowe, adresy email, numery telefonów, komunikatorów będą usuwane.
Booking.com
Stronę opublikowano: 23.07.2008, 00:42, Stronę wyświetlono: 3017x
Zdjęcia są chronione prawami autorskimi ich właścicieli
Wypoczynek na Majorce rezerwuj na Booking.com
Do góry