Zamek Rabsztyn

Rabsztyn

Brak recenzji
Zamek w Rabsztynie – ruiny zamku wybudowanego na Wzgórzu Rabsztyńskim (447.5 m) na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej we wsi Rabsztyn w województwie małopolskim, w powiecie olkuskim.

Zamek wznosi się na skalistym wzgórzu górującym nad całą okolicą. Jest to jedno z Orlich Gniazd na Jurze krakowsko-częstochowskiej.

Nazwa zamku pochodzi z niem. Rabestein w tłumaczeniu na polski krucza skała. U podnóża góry, na której wznosi się średniowieczny zamek, znajdują się fragmenty renesansowego pałacu zbudowanego w XVII w. jako zamek dolny.

Od 1990 r., kiedy zamek stał się własnością gminy Olkusz, odgruzowano piwnicę pod bramą wjazdową i naprawiono jej sklepienie, uzupełniono i odtworzono część murów, wybudowano drewniane mosty nad fosą i przed bramą, a także odbudowano węzeł bramny i wykonano zabezpieczenie konstrukcyjne murów zamku.

W pomieszczeniu na piętrze bramy urządzono niewielką ekspozycję poświęconą historii zamku. W latach 2012-14 zrekonstruowano część murów zamku górnego i wieży, gdzie powstał taras widokowy. Wykonano także iluminację zamku, parking oraz infrastrukturę turystyczną. Co roku, w pierwszy weekend lipca, pod zamkiem odbywają się widowiskowe turnieje rycerskie.

Cenny Biletów:
Wtorek - Piątek
Normalny - 12 zł
Ulgowy - 8 zł
Przewodnik - 60 zł
Audioguide - 5 zł

Sobota, Niedziela
Normalny - 15 zł
Ulgowy - 10 zł

Godziny otwarcia:
maj, czerwiec, sierpień:
wtorek-piątek 10:00-18:00
sobota, niedziela 10:00-19:00

lipiec
wtorek-piątek 10:00-18:00
sobota, niedziela 10:00-20:00

wrzesień, październik
wtorek-piątek 10:00-17:00
sobota, niedziela 10:00-18:00

Często zadawane pytania dotyczące Zamek Rabsztyn

Zamek Rabsztyn znajduje się w lokalizacji Rabsztyn

podobne obiekty w pobliżu Zamek Rabsztyn:

Zobacz wszystkie podobne obiekty w pobliżu Zamek Rabsztyn

atrakcje 🎡 w pobliżu Zamek Rabsztyn:

Zobacz wszystkie atrakcje 🎡 w pobliżu Zamek Rabsztyn

restauracje 🍽️ w pobliżu Zamek Rabsztyn:

Zobacz wszystkie restauracje 🍽️ w pobliżu Zamek Rabsztyn

hotele i pensjonaty 🛏️ w pobliżu Zamek Rabsztyn:

Zobacz wszystkie hotele i pensjonaty 🛏️ w pobliżu Zamek Rabsztyn

Wyszukaj miejsce i napisz recenzję

Dziękujemy! Twoja recenzja została zapisana.

...

To nie jest miejsce, do którego chcę napisać recenzję. Wyszukaj inne miejsce

Twoja ocena:
Recenzje i komentarze są indywidualnymi opiniami użytkowników serwisu. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za ich treść. Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia fragmentów lub całości treści zawierających między innymi: oferty handlowe, adresy email, słowa wulgarne, obraźliwe oraz zabronione przez prawo.

Zapamiętane lokalizacje

Odwiedzając naszą stronę używasz plików "cookies" zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeśli nie chcesz, aby pliki "cookies" były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz zmienić to w ustawieniach przeglądarki. Więcej na stronie polityka prywatności