Wzgórze Pachołek

Gdańsk, Tatrzańska

Brak recenzji
Wzgórze Pachołek (kaszub. Grzëpa Pachôłka) wzniesienie ok 100 m n.p.m. popularne wsród turystów jak i mieszkańców Trójmiasta miejsce na obszarze gdańskiej Oliwy. Potoczna nazwa Góra Pachołek, zaś po niemiecku początkowo Pacholkenberg (po raz pierwszy w 1734), a od 1797 do 1945 r. Carlsberg bądź Karlsberg (Wzgórze Karola).

Popularny Pachołek znajduje się w kompleksie Lasów Oliwskich na skraju Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego i na turystycznym szlaku Kartuskim i szlaku Skarszewskim.

Obecnie na szycie wzgórza znajduje się platforma widokowa (wieża widokowa) umieszczona na wysokości 15 metrów, wybudowana w 1975 przez gdański Mostostal. Rozpościera się z niej panoramiczny widok na całą okolicę i Zatokę Gdańską. Od września do grudnia 2014 kosztem 512 tys. zł przeprowadzono remont schodów wiodących od ul. Spacerowej na szczyt wzgórza, w ramach którego zainstalowano m.in. drewniane poręcze.

Często zadawane pytania dotyczące Wzgórze Pachołek

Wzgórze Pachołek znajduje się w lokalizacji Gdańsk

Gdańsk, Tatrzańska

podobne obiekty w pobliżu Wzgórze Pachołek:

Zobacz wszystkie podobne obiekty w pobliżu Wzgórze Pachołek

atrakcje 🎡 w pobliżu Wzgórze Pachołek:

Zobacz wszystkie atrakcje 🎡 w pobliżu Wzgórze Pachołek

zabytki 🏛️ w pobliżu Wzgórze Pachołek:

Zobacz wszystkie zabytki 🏛️ w pobliżu Wzgórze Pachołek

restauracje 🍽️ w pobliżu Wzgórze Pachołek:

Zobacz wszystkie restauracje 🍽️ w pobliżu Wzgórze Pachołek

hotele i pensjonaty 🛏️ w pobliżu Wzgórze Pachołek:

Zobacz wszystkie hotele i pensjonaty 🛏️ w pobliżu Wzgórze Pachołek

Wyszukaj miejsce i napisz recenzję

Dziękujemy! Twoja recenzja została zapisana.

...

To nie jest miejsce, do którego chcę napisać recenzję. Wyszukaj inne miejsce

Twoja ocena:
Recenzje i komentarze są indywidualnymi opiniami użytkowników serwisu. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za ich treść. Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia fragmentów lub całości treści zawierających między innymi: oferty handlowe, adresy email, słowa wulgarne, obraźliwe oraz zabronione przez prawo.

Zapamiętane lokalizacje

Odwiedzając naszą stronę używasz plików "cookies" zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeśli nie chcesz, aby pliki "cookies" były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz zmienić to w ustawieniach przeglądarki. Więcej na stronie polityka prywatności