Muzeum Śląskie w Katowicach

Katowice, al. W. Korfantego 3

Brak recenzji
Obecnie Muzeum Śląskie mieści się w budynku dawnego hotelu z przełomu XIX i XX wieku. W swoich zasobach muzeum posiada ponad 83 tys. eksponatów z różnych dziedzin sztuki, a także archeologii, etnografii, historii i fotografii oraz plastyki nieprofesjonalnej. Większość obrazów eksponowanych w Muzeum Śląskim to arcydzieła sztuki polskiej. „Błękitny chłopiec” i „Amazonka” Piotra Michałowskiego, portrety Henryka Rodakowskiego i Jana Matejki, obrazy Józefa Chełmońskiego, słynna „Żydówka z cytrynami” Aleksandra Gierymskiego, „Sulamitka” Maurycego Gottlieba i „Lato” Aleksandra Kotsisa to tylko niektóre z prezentowanych na Galerii Malarstwa Polskiego 1800 -1945. Zobaczyć na niej można również dzieła przedstawicieli Młodej Polski: Stanisława Wyspiańskiego i Józefa Mehoffera, symbolisty Jacka Malczewskiego, Leona Wyczółkowskiego oraz impresjonistów: Józefa Pankiewicza, Władysława Podkowińskiego, pejzaże Jana Stanisławskiego i portrety Olgi Boznańskiej.

Często zadawane pytania dotyczące Muzeum Śląskie w Katowicach

Muzeum Śląskie w Katowicach znajduje się w lokalizacji Katowice

Katowice, al. W. Korfantego 3

podobne obiekty w pobliżu Muzeum Śląskie w Katowicach:

Zobacz wszystkie podobne obiekty w pobliżu Muzeum Śląskie w Katowicach

atrakcje 🎡 w pobliżu Muzeum Śląskie w Katowicach:

Zobacz wszystkie atrakcje 🎡 w pobliżu Muzeum Śląskie w Katowicach

restauracje 🍽️ w pobliżu Muzeum Śląskie w Katowicach:

Zobacz wszystkie restauracje 🍽️ w pobliżu Muzeum Śląskie w Katowicach

hotele i pensjonaty 🛏️ w pobliżu Muzeum Śląskie w Katowicach:

Zobacz wszystkie hotele i pensjonaty 🛏️ w pobliżu Muzeum Śląskie w Katowicach

Wyszukaj miejsce i napisz recenzję

Dziękujemy! Twoja recenzja została zapisana.

...

To nie jest miejsce, do którego chcę napisać recenzję. Wyszukaj inne miejsce

Twoja ocena:
Recenzje i komentarze są indywidualnymi opiniami użytkowników serwisu. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za ich treść. Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia fragmentów lub całości treści zawierających między innymi: oferty handlowe, adresy email, słowa wulgarne, obraźliwe oraz zabronione przez prawo.

Zapamiętane lokalizacje

Odwiedzając naszą stronę używasz plików "cookies" zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeśli nie chcesz, aby pliki "cookies" były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz zmienić to w ustawieniach przeglądarki. Więcej na stronie polityka prywatności