Spodek

Katowice, Aleja Korfantego 35

Brak recenzji
Kształtem przypomina statek kosmiczny. Znajduje się tam centrum handlowe i odbywają się liczne koncerty i mecze, na przykład siatkówki czy hokeja.

Gorącym zwolennikiem budowy nowoczesnej hali w centrum Katowic był wojewoda śląski gen. Jerzy Ziętek który chciał, by była ona symbolem miasta, nie mającego do tej pory jakiegoś znaku rozpoznawczego.

Pierwotnie hala sportowa miała być zlokalizowana w Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie, lecz przedstawiony przez architektów śmiały projekt, bardzo awangardowy w epoce socrealizmu, wydał się tak atrakcyjny dla Jerzego Ziętka, że zdecydowano o zmianie lokalizacji i ulokowanie hali sportowej przy dzisiejszym Rondzie

W 1973 roku Katowiczanie wymyślili pierwszą nazwę dla hali widowiskowo-sportowej "Latający Spodek".

Przez lata Spodek był miejscem wielkich imprez artystycznych.

W Spodku wystąpili m.in. Charles Aznawour, Susi Quatro, John Mayal, Eric Clapton, Drupi, Sting, Jean Michel Jarre, Chris Rea, Toto Cotugno, Clif Richard, Joe Cocker, Tina Turner, Brian Adams, Elton John, Dalida, Vanesa Mae, Deep Purple, Simple Red, Metallica, The Cure, Status Quo, Cocto Twins, Electic Light Orchestra, Genesis, Robert Plant i Jimmy Page, Sepultura, Black Sabbath, Kraftwerk, Saxon, Lokomotiv GT, Mike Oldfield, The Kelly Family, Rammstein, Iron Maiden, Robbie Wiliams, Depeche Mode, od 25 lat na scenie Spodka gości Fesiwal Rawa Blues, od 20 lat festiwal Metalmania, a do 7 lat “Mayday” - festiwal muzyki techno.

W hali oprócz koncertów i zawodów sportowych odbywały się widowiska operowe, pokazy cyrkowe, rewie na lodzie, targi i wystawy, projekcje filmowe, szkolenia i spotkania korporacyjne, a także dyskoteki i bale.
Przez Spodek, w jego dotychczasowej historii, przewinęło się kilkadziesiąt milionów osób.

Do dnia dzisiejszego, mimo iż został zbudowany w ubiegłym wieku i postrzegany jest jako symbol minionej epoki, wzbudza jednoznacznie pozytywne skojarzenia.

Obecnie od dnia 01.09.2008 r. wszystkimi obiektami Spodka zarządza Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Katowicach.

www.spodek.com.pl

Spodek Wydarzenia

24cze
Gala Stand-up Comedy Spodek GALA STAND-UP COMEDYNajbardziej rozchwytywani komicy w Polsce zebrali się w dziką zgraję i jadą puścić z dymem całą Polskę! Na największych obiektach...
Gala Stand-up Comedy

Wyszukaj miejsce i napisz recenzję

Dziękujemy! Twoja recenzja została zapisana.

...

To nie jest miejsce, do którego chcę napisać recenzję. Wyszukaj inne miejsce

Twoja ocena:
Recenzje i komentarze są indywidualnymi opiniami użytkowników serwisu. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za ich treść. Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia fragmentów lub całości treści zawierających między innymi: oferty handlowe, adresy email, słowa wulgarne, obraźliwe oraz zabronione przez prawo.

Zapamiętane lokalizacje

Odwiedzając naszą stronę używasz plików "cookies" zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeśli nie chcesz, aby pliki "cookies" były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz zmienić to w ustawieniach przeglądarki. Więcej na stronie polityka prywatności