Mamerki – Kwatera Główna Niemieckich Wojsk Lądowych

Mamerki

Brak recenzji
Na północnym brzegu jeziora Mamry, w pobliżu Kanału Mazurskiego 8 kilometrów za Węgorzewem powstało ponad trzydzieści żelbetowych obiektów i mnóstwo baraków, z których tylko w kilku miejscach został zarys fundamentów. To tu w rejonie zwanym przez Niemców Maurenwald, znajdowała się kwatera niemieckiego dowództwa wojsk lądowych. Podobnie jak Wilczy Szaniec. jej budowa rozpoczęła się przed niemiecką inwazją na ZSRR w 1941 roku i do dziś betonowe schrony stoją całe!

W latach 1940-1944 zbudowano dla potrzeb 40 najwyższych generałów i feldmarszałków, 1500 oficerów i żołnierzy Wehrmachtu około 250 obiektów w tym 30 schronów żelbetowych, które niezniszczone zachowały się do naszych czasów. Niemcy nie zdążyli wysadzić schronów, zostały one opuszczone bez walki przez wojska Wehrmachtu w styczniu 1945.

Często zadawane pytania dotyczące Mamerki – Kwatera Główna Niemieckich Wojsk Lądowych

Mamerki – Kwatera Główna Niemieckich Wojsk Lądowych znajduje się w lokalizacji Mamerki

podobne obiekty w pobliżu Mamerki – Kwatera Główna Niemieckich Wojsk Lądowych :

atrakcje 🎡 w pobliżu Mamerki – Kwatera Główna Niemieckich Wojsk Lądowych :

Zobacz wszystkie atrakcje 🎡 w pobliżu Mamerki – Kwatera Główna Niemieckich Wojsk Lądowych

hotele i pensjonaty 🛏️ w pobliżu Mamerki – Kwatera Główna Niemieckich Wojsk Lądowych :

Zobacz wszystkie hotele i pensjonaty 🛏️ w pobliżu Mamerki – Kwatera Główna Niemieckich Wojsk Lądowych

Wyszukaj miejsce i napisz recenzję

Dziękujemy! Twoja recenzja została zapisana.

...

To nie jest miejsce, do którego chcę napisać recenzję. Wyszukaj inne miejsce

Twoja ocena:
Recenzje i komentarze są indywidualnymi opiniami użytkowników serwisu. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za ich treść. Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia fragmentów lub całości treści zawierających między innymi: oferty handlowe, adresy email, słowa wulgarne, obraźliwe oraz zabronione przez prawo.

Zapamiętane lokalizacje

Odwiedzając naszą stronę używasz plików "cookies" zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeśli nie chcesz, aby pliki "cookies" były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz zmienić to w ustawieniach przeglądarki. Więcej na stronie polityka prywatności