Gmina Węgorzewo to raj dla kajakarzy, żeglarzy, wędkarzy i amatorów autentycznego kontaktu z naturą. Obfitość jezior, baza usługowa i infrastruktura rekreacyjna stwarzają doskonałe warunki do uprawiania turystyki wodnej.

Idealne na weekendowe wypady są spływy kajakowe spokojną i malowniczą rzeką Sapiną oraz dziką, pełną przeszkód w postaci zwalonych drzew rzeką Węgorapą.

- Domy (kamienieczki) z XIX w.
- Dwie kaplice cmentarne z XIX/XX w.
- Jezioro Mamry
- Kanał Młyński
- Muzeum Kultury ludowej przy ul Portowej
- pałac i park z 1. połowy XIX w.
- Przystań rybacka i jachtowa, kursują tu statki pasażerskie
- Późnogotycki kościół św. Piotra i Pawła z lat 1605-1611,
- Zamek krzyżacki z 1398 r. , prze budowany w pierwszej połowie XVIII w. w stylu barokowym.
Napisz opinię ...
Gość
14.07.09, 08:21
super,równiez warto zwiedzic okolice ,wszedzie jest blisko do ciekawych miejsc ,najlepiej jest wynajac pokój na wsi (np.BUDRY),bo jest fajnie i TANIO ,i zwiedzac wyjazdowo ,dobrze pytac sie mieszkanców wioski o ciekawe atrakcje,bo nie wszystkie sa reklamowane,a warte zwiedzania.polecam
Gość
19.11.07, 08:55
Fajne miasteczko ciekawe miejsce na letni wypoczynek zwłaszcza dla miłośników żeglarstwa.
Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo redagowania, usunięcia całości lub fragmentów treści zawierających słowa wulgarne, obraźliwe, zabronione przez prawo. Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, a zespół i twórcy serwisu maperia.pl nie ponoszą odpowiedzialności za ich treść. Przypominamy jednocześnie, że osoba zamieszczająca komentarz może ponieść za jego treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną. Komentarze zawierające oferty handlowe, adresy email, numery telefonów, komunikatorów będą usuwane.
Stronę opublikowano: 19.11.2007, 20:44, Stronę wyświetlono: 6701x
Do góry