Duisburger Innenhafen

Duisburg, Innenhafen

Brak recenzji
Wewnętrzny port w Duisburgu o powierzchni 89 hektarów był przez ponad sto lat centralnym portem i centrum handlowym Zagłębia Ruhry podczas boomu rewolucji przemysłowej. Od połowy lat 60. port stracił na znaczeniu i przez 20 lat był bezczynny, zanim rozpoczęły się zmiany strukturalne w porcie wewnętrznym. Dawny teren przemysłowy należący do Międzynarodowej Wystawy Budowlanej Emscher Park (IBA), która odbywała się w latach 1989-1999, zmienił się zasadniczo.

Brytyjski architekt Norman Foster stworzył podstawę tego doskonałego przykładu zmian strukturalnych w Zagłębiu Ruhry w 1994 roku. W międzyczasie wewnętrzny port przekształcił się w miejsce, które łączy pracę, życie, kulturę i czas wolny na wodzie. Dziś port wewnętrzny jest zabytkiem przemysłu i punktem zaczepienia na Szlaku Kultury Przemysłowej.

Często zadawane pytania dotyczące Duisburger Innenhafen

Duisburger Innenhafen znajduje się w lokalizacji Duisburg

Duisburg, Innenhafen

podobne obiekty w pobliżu Duisburger Innenhafen:

Zobacz wszystkie podobne obiekty w pobliżu Duisburger Innenhafen

atrakcje 🎡 w pobliżu Duisburger Innenhafen:

Zobacz wszystkie atrakcje 🎡 w pobliżu Duisburger Innenhafen

hotele i pensjonaty 🛏️ w pobliżu Duisburger Innenhafen:

Zobacz wszystkie hotele i pensjonaty 🛏️ w pobliżu Duisburger Innenhafen

Wyszukaj miejsce i napisz recenzję

Dziękujemy! Twoja recenzja została zapisana.

...

To nie jest miejsce, do którego chcę napisać recenzję. Wyszukaj inne miejsce

Twoja ocena:
Recenzje i komentarze są indywidualnymi opiniami użytkowników serwisu. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za ich treść. Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia fragmentów lub całości treści zawierających między innymi: oferty handlowe, adresy email, słowa wulgarne, obraźliwe oraz zabronione przez prawo.

Zapamiętane lokalizacje

Odwiedzając naszą stronę używasz plików "cookies" zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeśli nie chcesz, aby pliki "cookies" były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz zmienić to w ustawieniach przeglądarki. Więcej na stronie polityka prywatności