Fontanna na ulicy Königstraße stała się symbolem Duisburga.

Wspólne dzieło pary artystów, Nikiego de Sainta Phalle’a i Jeana Tinguely’a, jest niezwykle kolorowe i cieszy oczy fantazyjnym, bajkowym stworem tryskającym wodą.

Ulica Königstraße
Rozległy deptak, na którym zawsze coś się dzieje – tak przedstawia się najpopularniejsza ulica handlowa Duisburga. Dzięki zadaszeniu strony, po której zlokalizowane są placówki handlowe, nawet deszcz nie popsuje humoru w czasie zakupów. Skwery, fontanny oraz liczne restauracje i kawiarnie sprawiają, że ulica Königstraße stała się pasażem handlowym gwarantującym rozmaitość i zachęcającym do spacerów po sklepach.

strona oficjalna miasta
Napisz opinię ...
Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo redagowania, usunięcia całości lub fragmentów treści zawierających słowa wulgarne, obraźliwe, zabronione przez prawo. Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, a zespół i twórcy serwisu maperia.pl nie ponoszą odpowiedzialności za ich treść. Przypominamy jednocześnie, że osoba zamieszczająca komentarz może ponieść za jego treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną. Komentarze zawierające oferty handlowe, adresy email, numery telefonów, komunikatorów będą usuwane.
Stronę opublikowano: 04.12.2007, 01:05, Stronę wyświetlono: 1170x
Do góry