Düsseldorf Hafen (Medien Hafen)

Düselldorf, Medien Hafen

Brak recenzji
Düsseldorf-Hafen to miejska dzielnica Düsseldorfu w Niemczech, położona nad Renem i lokalizacją doków miejskich.

Gmina zajmuje powierzchnię 3,85 km2 i ma głównie charakter komercyjny i przemysłowy, z bardzo małą populacją mieszkaniową. W 2000 roku liczyła 212 mieszkańców, co czyniło ją dzielnicą Düsseldorfu o najniższej gęstości zaludnienia.

Doki prosperowały przez dziesięciolecia, ale straciły wiele z handlu, gdy Mannesmann zamknął pobliską fabrykę rur. W efekcie zaczęto przebudowywać wschodnią część doków, przyciągając firmy z sektora usług, takie jak media, firmy projektowe i modowe. Jednym z pierwszych nowych rezydentów tzw. Portu Mediów był Westdeutscher Rundfunk z aktualnymi studiami telewizyjnymi i radiowymi. Lokalna stacja radiowa w Düsseldorfie Antenne Düsseldorf również ma swoją siedzibę na terenie portu. Jedno z największych kin w Düsseldorfie znajduje się w Hafen. Landtag (parlament państwowy) Nadrenii Północnej-Westfalii i Rheinturm znajdują się tuż obok portu.

W dzielnicy Hafen znajduje się Neuer Zollhof zespół trzech wypaczonych budynków autorstwa architekta Franka Gehry'ego i innych postmodernistycznych budynków. Istnieje również wiele restauracji, barów i kilka klubów, które sprawiają, że Hafen jest znaną dzielnicą stylu życia.

Zachodnia część obszaru nadal aktywnie wykorzystuje doki dla barek przewożących materiały na Renie. W planach jest dalsza przebudowa wraz z budową wysokiej klasy apartamentowców.

W 2003 roku firma portowa połączyła się z portem Neuss na przeciwległym brzegu Renu, tworząc Neuss-Düsseldorfer Häfen GmbH & Co. KG

Często zadawane pytania dotyczące Düsseldorf Hafen (Medien Hafen)

Düsseldorf Hafen (Medien Hafen) znajduje się w lokalizacji Düselldorf

Düselldorf, Medien Hafen

podobne obiekty w pobliżu Düsseldorf Hafen (Medien Hafen):

Zobacz wszystkie podobne obiekty w pobliżu Düsseldorf Hafen (Medien Hafen)

atrakcje 🎡 w pobliżu Düsseldorf Hafen (Medien Hafen):

Zobacz wszystkie atrakcje 🎡 w pobliżu Düsseldorf Hafen (Medien Hafen)

hotele i pensjonaty 🛏️ w pobliżu Düsseldorf Hafen (Medien Hafen):

Zobacz wszystkie hotele i pensjonaty 🛏️ w pobliżu Düsseldorf Hafen (Medien Hafen)

Wyszukaj miejsce i napisz recenzję

Dziękujemy! Twoja recenzja została zapisana.

...

To nie jest miejsce, do którego chcę napisać recenzję. Wyszukaj inne miejsce

Twoja ocena:
Recenzje i komentarze są indywidualnymi opiniami użytkowników serwisu. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za ich treść. Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia fragmentów lub całości treści zawierających między innymi: oferty handlowe, adresy email, słowa wulgarne, obraźliwe oraz zabronione przez prawo.

Zapamiętane lokalizacje

Odwiedzając naszą stronę używasz plików "cookies" zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeśli nie chcesz, aby pliki "cookies" były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz zmienić to w ustawieniach przeglądarki. Więcej na stronie polityka prywatności