Dom pod Łososiem

Gdańsk, Szeroka

Brak recenzji
Dom pod Łososiem - barokowa kamienica w Gdańsku. Mieści się na Głównym Mieście, przy ul. Szerokiej. Obecna forma kamienicy pochodzi z 1760 roku. W obiekcie mieściła się fabryka likierów Der Lachs (pol. Łosoś), w której produkowano m.in. Goldwassera. Budynek został zniszczony podczas II wojny światowej. Po wojnie kamienicę odbudowano, a w 1972 wpisano do rejestru zabytków. Współcześnie mieści się w niej restauracja, w której wciąż podawany jest Goldwasser.

Często zadawane pytania dotyczące Dom pod Łososiem

Dom pod Łososiem znajduje się w lokalizacji Gdańsk

Gdańsk, Szeroka

podobne obiekty w pobliżu Dom pod Łososiem:

Wyszukaj miejsce i napisz recenzję

Dziękujemy! Twoja recenzja została zapisana.

...

To nie jest miejsce, do którego chcę napisać recenzję. Wyszukaj inne miejsce

Twoja ocena:
Recenzje i komentarze są indywidualnymi opiniami użytkowników serwisu. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za ich treść. Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia fragmentów lub całości treści zawierających między innymi: oferty handlowe, adresy email, słowa wulgarne, obraźliwe oraz zabronione przez prawo.

Zapamiętane lokalizacje

Odwiedzając naszą stronę używasz plików "cookies" zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeśli nie chcesz, aby pliki "cookies" były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz zmienić to w ustawieniach przeglądarki. Więcej na stronie polityka prywatności