Żuraw

Gdańsk, Szeroka 67/68

Brak recenzji
Unikatowy zabytek techniki i jedna z ikon historycznej architektury Gdańska. Wybudowany w XV w. dźwig portowy, z drewnianą konstrukcją osadzoną pomiędzy dwiema basztami, jest jedynym tego rodzaju zachowanym obiektem w Europie.

Obecnie w zabytku prowadzone się prace remontowo-modernizacyjne wraz z instalacją nowej wystawy stałej. Ekspozycja, łącząca wykorzystanie nowoczesnych technologii ze szczegółowym odwzorowaniem realiów historycznych, będzie dla zwiedzających podróżą w czasie do XVII-wiecznego Gdańska.

Najwyższy poziom konstrukcji dźwigowej będzie wychodzącym na Motławę punktem widokowym.

Dojazd do Żurawia

- Dojazd autobusami i tramwajami do przystanku Brama Wyżynna – strona ZTM, opis dojścia na mapach Google (850 m, 10 minut)
- Dojazd kolejką SKM: do Gdańska Głównego, stamtąd dojście do Żurawia i Ośrodka Kultury Morskiej – opis dojścia na mapach Google (1200 m, 15 minut)
- Dojazd samochodem: od skrzyżowania ulic: Targ Drzewny, Wały Jagiellońskie i Hucisko – ul. Targ Drzewny, następnie ul. Szeroką do końca ulicy – opis dojazdu na mapach Google

Miejsca parkingowe

Brak bezpłatnych miejsc parkingowych dla samochodów osobowych i autokarów. W pobliżu Muzeum wyłącznie płatne miejsca parkingowe

Informacje na temat zwiedzania
Ekspozycja na 3 kondygnacjach Średni czas zwiedzania: 1 godzina
Liczba osób mogących jednocześnie przebywać w Żurawiu – 30

Często zadawane pytania dotyczące Żuraw

Żuraw znajduje się w lokalizacji Gdańsk

Gdańsk, Szeroka 67/68

podobne obiekty w pobliżu Żuraw:

Zobacz wszystkie podobne obiekty w pobliżu Żuraw

atrakcje 🎡 w pobliżu Żuraw:

Zobacz wszystkie atrakcje 🎡 w pobliżu Żuraw

zabytki 🏛️ w pobliżu Żuraw:

Zobacz wszystkie zabytki 🏛️ w pobliżu Żuraw

restauracje 🍽️ w pobliżu Żuraw:

Zobacz wszystkie restauracje 🍽️ w pobliżu Żuraw

hotele i pensjonaty 🛏️ w pobliżu Żuraw:

Zobacz wszystkie hotele i pensjonaty 🛏️ w pobliżu Żuraw

Wyszukaj miejsce i napisz recenzję

Dziękujemy! Twoja recenzja została zapisana.

...

To nie jest miejsce, do którego chcę napisać recenzję. Wyszukaj inne miejsce

Twoja ocena:
Recenzje i komentarze są indywidualnymi opiniami użytkowników serwisu. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za ich treść. Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia fragmentów lub całości treści zawierających między innymi: oferty handlowe, adresy email, słowa wulgarne, obraźliwe oraz zabronione przez prawo.

Zapamiętane lokalizacje

Odwiedzając naszą stronę używasz plików "cookies" zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeśli nie chcesz, aby pliki "cookies" były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz zmienić to w ustawieniach przeglądarki. Więcej na stronie polityka prywatności