Centrum Kultury Zamek

Poznań, Św. Marcina 80/82

Brak recenzji
Centrum Kultury "Zamek" w Poznaniu to jedna z największych tego rodzaju instytucji w kraju. Każdego roku odbywa się tu około 700 imprez: wystaw, koncertów, seansów filmowych, spektakli teatralnych, spotkań, warsztatów edukacyjnych.

Centrum Kultury "Zamek" mieści się w ostatniej, zbudowanej z takim rozmachem dla panującego władcy, rezydencji cesarskiej w Europie. Przestrzenie tej prawie 100-letniej budowli - monumentalne i kameralne sale, hole, dziedzińce - dają możliwość realizowania bardzo różnorodnych projektów i prowadzenia działalności w wielu dziedzinach sztuki.

"Zamek" jest jednocześnie galerią, kinem i salą koncertową, bywa teatrem. W tej różnorodności jest jednak metoda: specjalnością "Zamku" są tematyczne imprezy wykorzystujące niemal wszystkie sale na wystawy, koncerty, przeglądy filmowe i spotkania. Są to prezentacje twórczości artystów ("Dali na Zamku"), jak i kultury innych narodów ("Dania na Zamku", "Brit Fest", "Dekada Kultury Belgii Francuskojęzycznej").

Co dwa lata zapraszamy na Festiwal "Poznań Poetów", a co trzy - na Międzynarodowe Triennale Rzeźby.
"Zamek" realizuje również imprezy plenerowe: "Imieniny Ulicy Święty Marcin", Jarmark Świętojański, sylwester miejski oraz finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Wszystko to sprawia, że Centrum Kultury "Zamek" jest dziś największą instytucją upowszechniania kultury w Poznaniu, która swój program kieruje do szerokiego grona odbiorców. "Zamek", będąc jednostką samorządowa, włącza się w ważne poznańskie przedsięwzięcia, jest otwarty na inicjatywy różnych środowisk, a także współpracuje z wieloma instytucjami i ośrodkami kulturalnymi z miasta, kraju oraz z zagranicy.


61-809 Poznań-Stare Miasto
ul.Św. Marcina 80/82

Często zadawane pytania dotyczące Centrum Kultury Zamek

Centrum Kultury Zamek znajduje się w lokalizacji Poznań

Poznań, Św. Marcina 80/82

podobne obiekty w pobliżu Centrum Kultury Zamek:

Zobacz wszystkie podobne obiekty w pobliżu Centrum Kultury Zamek

atrakcje 🎡 w pobliżu Centrum Kultury Zamek:

Zobacz wszystkie atrakcje 🎡 w pobliżu Centrum Kultury Zamek

restauracje 🍽️ w pobliżu Centrum Kultury Zamek:

Zobacz wszystkie restauracje 🍽️ w pobliżu Centrum Kultury Zamek

hotele i pensjonaty 🛏️ w pobliżu Centrum Kultury Zamek:

Zobacz wszystkie hotele i pensjonaty 🛏️ w pobliżu Centrum Kultury Zamek

Wyszukaj miejsce i napisz recenzję

Dziękujemy! Twoja recenzja została zapisana.

...

To nie jest miejsce, do którego chcę napisać recenzję. Wyszukaj inne miejsce

Twoja ocena:
Recenzje i komentarze są indywidualnymi opiniami użytkowników serwisu. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za ich treść. Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia fragmentów lub całości treści zawierających między innymi: oferty handlowe, adresy email, słowa wulgarne, obraźliwe oraz zabronione przez prawo.

Zapamiętane lokalizacje

Odwiedzając naszą stronę używasz plików "cookies" zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeśli nie chcesz, aby pliki "cookies" były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz zmienić to w ustawieniach przeglądarki. Więcej na stronie polityka prywatności