Pod Pretekstem

Poznań, św Marcin 80/82

Brak recenzji
Pod Pretekstem to...
muzyczno-artystyczna kawiarnia- restauracja.Umiejscowiona jest
na Dziedzińcu Różanym poznańskiego Centrum Kultury "Zamek" pomiędzy ulicami Kościuszki, Fredry i parkiem A. Mickiewicza.


Regularnie odbywające się tutaj koncerty przyciągają co poniedziałek rzesze miłośników szeroko pojętej muzyki kameralnej: ballady, akustycznego jazzu, muzyki etnicznej i folkowej, a przede wszystkim piosenki poetyckiej i wszelkich form muzyczno-literackich. Na naszej scenie występowała cała plejada gwiazd muzyki tego gatunku. Gościli u nas między innymi: Stanisław Sojka, Leszek Możdżer, Andrzej Poniedzielski, Elżbieta Adamiak, Anna Treter, Martyna Jakubowicz, Mariusz Lubomski, Andrzej Jagodziński, Janusz Strobel, Grażyna Auguścik, Jan Ptaszyn Wróblewski, Grzegorz Turnau, Andrzej Sikorowski, Katarzyna Groniec ...

Ogródek Letni
W okresie letnim funkcjonuje stały ogródek na ponad 100 miejsc, umiejscowiony na Dziedzińcu Różanym, widocznym zarówno od strony parku (a więc od Alei Niepodległości), jak i od strony ul. Kościuszki. Wieczorem podświetlona fontanna i platan tworzą niepowtarzalny nastrój. Co roku Pod Pretekstem jest klubem festiwalowym Festiwalu Teatralnego MALTA.

Dziedziniec Masztalarni mieści do 600 osób
Latem poniedziałkowe koncerty przenoszą się na Dziedziniec Masztalarni Centrum Kultury ZAMEK, gdzie znakomicie słucha się muzyki w ciepłe letnie wieczory. Zadaszona, specjalnie oświetlona scena jest znakomitym miejscem występów, a na widowni pomieści się nawet do 600 osób.

Spotkania z artystami...
Pod Pretekstem to także spotkania z artystami, wykonawcami po koncercie lub przy specjalnych okazjach (np. wydania płyty), konferencje prasowe - nie tylko te związane z kulturą, codziennie muzyka na żywo, głównie standardy jazzowe. Grają: Lidia Sieczkowska i Izabela Effenberg, Marek Manowski, Paweł Głowacki, Marcin Chenczke, Jarosław Buczkowski, Mike Edwards.

W naszym bogatym menu każdy znajdzie coś dla siebie. Od godziny 11.00 można zjeść śniadanie (kanapki, sałatki, różne zestawy śniadaniowe), po południu - coś ciepłego, niekoniecznie drogiego ale wyszukanego i pysznego; podajemy zarówno dania obiadowe,
jak i ciepłe przekąski a także desery i domowe ciasta.


Pod Pretekstem stało się miejscem spotkań poznańskiego środowiska artystycznego, a także wszystkich, którzy w takim środowisku lubią się obracać. Stawiamy na odbiorcę inteligentnego, z poczuciem humoru, otwartego na nowe propozycje, zarówno artystyczne, jak i kulinarne.


Przez naszych gości zostaliśmy docenieni - w rankingu lokali "Newsweeka" otrzymaliśmy pierwsze miejsce w kategoriach "Najlepszy Lokal", "Klimat", "Wystrój" i "Serwis" i regularnie utrzymujemy się w czołówce tego rankingu!

POD PRETEKSTEM
ul. Św. Marcin 80/82
61-809 Poznań

Dziedziniec Różany CK ZAMEK
wejście od ul. Kościuszki
lub przez Park Mickiewicza
od strony Al.Niepodległości

Kontakt
tel.(61) 853 30 47
fax. (61) 853 30 48

Email : rezerwacje@podpretekstem.pl

Często zadawane pytania dotyczące Pod Pretekstem

Pod Pretekstem znajduje się w lokalizacji Poznań

Poznań, św Marcin 80/82

podobne obiekty w pobliżu Pod Pretekstem:

Zobacz wszystkie podobne obiekty w pobliżu Pod Pretekstem

atrakcje 🎡 w pobliżu Pod Pretekstem:

Zobacz wszystkie atrakcje 🎡 w pobliżu Pod Pretekstem

restauracje 🍽️ w pobliżu Pod Pretekstem:

Zobacz wszystkie restauracje 🍽️ w pobliżu Pod Pretekstem

hotele i pensjonaty 🛏️ w pobliżu Pod Pretekstem:

Zobacz wszystkie hotele i pensjonaty 🛏️ w pobliżu Pod Pretekstem

Wyszukaj miejsce i napisz recenzję

Dziękujemy! Twoja recenzja została zapisana.

...

To nie jest miejsce, do którego chcę napisać recenzję. Wyszukaj inne miejsce

Twoja ocena:
Recenzje i komentarze są indywidualnymi opiniami użytkowników serwisu. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za ich treść. Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia fragmentów lub całości treści zawierających między innymi: oferty handlowe, adresy email, słowa wulgarne, obraźliwe oraz zabronione przez prawo.

Zapamiętane lokalizacje

Odwiedzając naszą stronę używasz plików "cookies" zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeśli nie chcesz, aby pliki "cookies" były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz zmienić to w ustawieniach przeglądarki. Więcej na stronie polityka prywatności