Basztę wybudował według własnego projektu i na potrzeby swojej rodziny znany architekt Alfred Szyszko-Bohusz. Niedługo po objęciu w 1916r kierownictwa odnowy Zamku Królewskiego kupił on od Zakonu Kamedułów około 9ha. zalesionego wzgórza, na którym w ciągu kilkunastu lat (całość była gotowa przed wybuchem wojny w 1939r.) powstał budynek na planie baszty. Dom połączono telefonicznie ze stróżówka, maleńkim, okrągłym budyneczkiem stojącym u podnóża przy ulicy Jodłowej.Dziś restauracja.

30-251 Kraków
ul. Jodłowa 13 (Zamek w Przegorzałach)

Kontakt
Tel: +48 (12) 429 71 05
Fax: +48 (12) 429 70 90
restauracja@uziyada.krakow.pl
www.uziyada.krakow.pl

Często zadawane pytania dotyczące Zamek

Zamek znajduje się w lokalizacji Kraków

Kraków, Jodłowa 13

podobne obiekty w pobliżu Zamek:

Zobacz wszystkie podobne obiekty w pobliżu Zamek

Wyszukaj miejsce i napisz opinię

Dziękujemy! Twoja opinia została zapisana.

...

To nie jest miejsce, do którego chcę napisać opinię. Skomentuj inne miejsce

Twoja ocena:
Komentarze są indywidualnymi opiniami użytkowników serwisu. Osoba zamieszczająca komentarz ponosi pełną odpowiedzialność za jego treść. Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia fragmentów lub całości treści zawierających między innymi: oferty handlowe, adresy email, słowa wulgarne, obraźliwe oraz zabronione przez prawo.

Zapamiętane lokalizacje

Odwiedzając naszą stronę używasz plików "cookies" zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeśli nie chcesz, aby pliki "cookies" były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz zmienić to w ustawieniach przeglądarki. Więcej na stronie polityka prywatności