Zamek w Krokowej
to perełka architektoniczna
o bogatej historii i niezwykłej atmosferze.

Zamek w Krokowej został w 1994 r. gruntownie odrestaurowany i przekształcony w stylowy i komfortowy hotel. Jego eleganckie wnętrza charakteryzują się pięknym wystrojem, bogatą historią i unikalną atmosferą.
W okresie przed II wojną światową, zamek pełnił funkcję rezydencji rodziny von Krockow. Jego najsłynniejszą lokatorką była hrabina Luiza von Krockow, która w ogromnym stopniu przyczyniła się do rozkwitu kompleksu pałacowego w XVIII w. Jak głosi legenda, jej duch po dzień dzisiejszy błąka się po salach zamkowych. Zamek usytuowany jest w otoczeniu pięknego parku, który niegdyś stanowił chlubę hrabiny Luizy. Park został w ostatnim okresie częściowo zrekonstruowany.

Oprócz komfortowych i przestronnych pokoi, hotel oferuje dodatkowe atrakcje dla gości preferujących aktywną formę wypoczynku – korty tenisowe i boiska do siatkówki. Ponadto, Zamek Krokowa współpracuje z pobliskim polem golfowym i ośrodkiem SPA.

Jednakże, Zamek Krokowa nie jest wyłącznie doskonałym miejscem do relaksu i wypoczynku, ale również do organizacji konferencji i szkoleń. Hotel oferuje 5 historycznych sal konferencyjnych o zróżnicowanej powierzchni – od 40 do 113 m2. sale konferencyjne są profesjonalnie wyposażone w zestaw TV i wideo, rzutnik multimedialny, laptop, flipcharty, rzutnik do slajdów, rzutnik do folii oraz ekran.
Hotel dysponuje 19 pokojami w Zamku - 5 jednoosobowymi, 10 dwuosobowymi oraz 5 apartamentami. Ponadto, hotel posiada 18 pokoi dwuosobowych w Podzamczu (budynku usytuowanym w odległości 80 m od Zamku).
Hotel posiada także restaurację ze znakomitą kuchnią, przytulną kawiarnię oraz drink bar zlokalizowany w zamkowych piwnicach.
więcej

Często zadawane pytania dotyczące Zamek

Zamek znajduje się w lokalizacji Krokowa

Krokowa, Zamkowa 1

podobne obiekty w pobliżu Zamek:

Zobacz wszystkie podobne obiekty w pobliżu Zamek

Wyszukaj miejsce i napisz opinię

Dziękujemy! Twoja opinia została zapisana.

...

To nie jest miejsce, do którego chcę napisać opinię. Skomentuj inne miejsce

Twoja ocena:
Komentarze są indywidualnymi opiniami użytkowników serwisu. Osoba zamieszczająca komentarz ponosi pełną odpowiedzialność za jego treść. Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia fragmentów lub całości treści zawierających między innymi: oferty handlowe, adresy email, słowa wulgarne, obraźliwe oraz zabronione przez prawo.

Zapamiętane lokalizacje

Odwiedzając naszą stronę używasz plików "cookies" zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeśli nie chcesz, aby pliki "cookies" były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz zmienić to w ustawieniach przeglądarki. Więcej na stronie polityka prywatności