Zamek w Krokowej
to perełka architektoniczna
o bogatej historii i niezwykłej atmosferze.

Zamek w Krokowej został w 1994 r. gruntownie odrestaurowany i przekształcony w stylowy i komfortowy hotel. Jego eleganckie wnętrza charakteryzują się pięknym wystrojem, bogatą historią i unikalną atmosferą.
W okresie przed II wojną światową, zamek pełnił funkcję rezydencji rodziny von Krockow. Jego najsłynniejszą lokatorką była hrabina Luiza von Krockow, która w ogromnym stopniu przyczyniła się do rozkwitu kompleksu pałacowego w XVIII w. Jak głosi legenda, jej duch po dzień dzisiejszy błąka się po salach zamkowych. Zamek usytuowany jest w otoczeniu pięknego parku, który niegdyś stanowił chlubę hrabiny Luizy. Park został w ostatnim okresie częściowo zrekonstruowany.

Oprócz komfortowych i przestronnych pokoi, hotel oferuje dodatkowe atrakcje dla gości preferujących aktywną formę wypoczynku – korty tenisowe i boiska do siatkówki. Ponadto, Zamek Krokowa współpracuje z pobliskim polem golfowym i ośrodkiem SPA.

Jednakże, Zamek Krokowa nie jest wyłącznie doskonałym miejscem do relaksu i wypoczynku, ale również do organizacji konferencji i szkoleń. Hotel oferuje 5 historycznych sal konferencyjnych o zróżnicowanej powierzchni – od 40 do 113 m2. sale konferencyjne są profesjonalnie wyposażone w zestaw TV i wideo, rzutnik multimedialny, laptop, flipcharty, rzutnik do slajdów, rzutnik do folii oraz ekran.
Hotel dysponuje 19 pokojami w Zamku - 5 jednoosobowymi, 10 dwuosobowymi oraz 5 apartamentami. Ponadto, hotel posiada 18 pokoi dwuosobowych w Podzamczu (budynku usytuowanym w odległości 80 m od Zamku).
Hotel posiada także restaurację ze znakomitą kuchnią, przytulną kawiarnię oraz drink bar zlokalizowany w zamkowych piwnicach.
więcej
Napisz opinię ...
Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo redagowania, usunięcia całości lub fragmentów treści zawierających słowa wulgarne, obraźliwe, zabronione przez prawo. Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, a zespół i twórcy serwisu maperia.pl nie ponoszą odpowiedzialności za ich treść. Przypominamy jednocześnie, że osoba zamieszczająca komentarz może ponieść za jego treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną. Komentarze zawierające oferty handlowe, adresy email, numery telefonów, komunikatorów będą usuwane.
Stronę opublikowano: 04.05.2008, 23:27, Stronę wyświetlono: 4918x
Zdjęcia są chronione prawami autorskimi ich właścicieli
Do góry