Zagroda Korkoszów w Czarnej Górze

Czarna Góra, Zagóra 86

Brak recenzji
Muzeum Kultury Ludowej Spisza w Zagrodzie Korkoszów (popularnie nazywane Zagroda Korkoszów) oddział Muzeum Tatrzańskiego pokazuje zamożne domostwo z okresu międzywojennego (1918-1939), w którym prezentowane są przedmioty stanowiące tradycyjne wyposażenie pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych, w tym kierat, warsztat stolarski i kołodziejski oraz pełną reprezentację narzędzi związanych z obróbką lnu i produkcją samodziałów.

Muzeum Kultury Ludowej Spisza jest własnością Muzeum Tatrzańskiego w Zakopanem (dar rodziny Korkoszów), które w latach 1981-1983 dokonało remontu konserwatorskiego całego obiektu i urządziło tutaj filię muzealną. Najstarsze budynki zostały wzniesione przez Alojzego Chyżego pod koniec XIX wieku. W 1919 roku budynek mieszkalny oraz gospodarczy rozbudowano (m.in. postawiono boisko i owczarnię). W latach 30 XX wieku zagroda wzbogaciła się o murowaną stajnię, wozownię i chlew a w starej drewnianej stajni urządzono kierat.

Często zadawane pytania dotyczące Zagroda Korkoszów w Czarnej Górze

Zagroda Korkoszów w Czarnej Górze znajduje się w lokalizacji Czarna Góra

Czarna Góra, Zagóra 86

podobne obiekty w pobliżu Zagroda Korkoszów w Czarnej Górze:

Zobacz wszystkie podobne obiekty w pobliżu Zagroda Korkoszów w Czarnej Górze

atrakcje 🎡 w pobliżu Zagroda Korkoszów w Czarnej Górze:

Zobacz wszystkie atrakcje 🎡 w pobliżu Zagroda Korkoszów w Czarnej Górze

restauracje 🍽️ w pobliżu Zagroda Korkoszów w Czarnej Górze:

Zobacz wszystkie restauracje 🍽️ w pobliżu Zagroda Korkoszów w Czarnej Górze

hotele i pensjonaty 🛏️ w pobliżu Zagroda Korkoszów w Czarnej Górze:

Zobacz wszystkie hotele i pensjonaty 🛏️ w pobliżu Zagroda Korkoszów w Czarnej Górze

Wyszukaj miejsce i napisz recenzję

Dziękujemy! Twoja recenzja została zapisana.

...

To nie jest miejsce, do którego chcę napisać recenzję. Wyszukaj inne miejsce

Twoja ocena:
Recenzje i komentarze są indywidualnymi opiniami użytkowników serwisu. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za ich treść. Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia fragmentów lub całości treści zawierających między innymi: oferty handlowe, adresy email, słowa wulgarne, obraźliwe oraz zabronione przez prawo.

Zapamiętane lokalizacje

Odwiedzając naszą stronę używasz plików "cookies" zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeśli nie chcesz, aby pliki "cookies" były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz zmienić to w ustawieniach przeglądarki. Więcej na stronie polityka prywatności