Wodospad Łomniczki

Karpacz

Brak recenzji
Wodospad Łomniczki, kaskady Łomniczki - wodospad górski w Sudetach Zachodnich we wschodniej części Karkonoszy. Wodospad położony jest na zachodnim zboczu Kotła Łomniczki poniżej Równi pod Śnieżką. Tworzą go spływające potoki łączące się w Łomniczkę, która w górnej części kotła na odcinku 300 metrów tworzy najdłuższy ciąg kaskad w polskich Karkonoszach zwanych Wodospadem Łomniczki. W 1901 pod kaskadami zbudowano schronisko turystyczne, którego jednak nigdy nie otwarto ze względu na lawinę, która zniszczyła je 3 marca tego samego roku.


W pobliżu wodospadu przebiega szlak turystyczny czerwony Główny Szlak Sudecki - odcinek z Karpacza na Równię pod Śnieżką.
© Źródło: Wikipedia, BY-SA 3.0

Często zadawane pytania dotyczące Wodospad Łomniczki

Wodospad Łomniczki znajduje się w lokalizacji Karpacz

podobne obiekty w pobliżu Wodospad Łomniczki:

Zobacz wszystkie podobne obiekty w pobliżu Wodospad Łomniczki

atrakcje 🎡 w pobliżu Wodospad Łomniczki:

Zobacz wszystkie atrakcje 🎡 w pobliżu Wodospad Łomniczki

restauracje 🍽️ w pobliżu Wodospad Łomniczki:

hotele i pensjonaty 🛏️ w pobliżu Wodospad Łomniczki:

Zobacz wszystkie hotele i pensjonaty 🛏️ w pobliżu Wodospad Łomniczki

Wyszukaj miejsce i napisz recenzję

Dziękujemy! Twoja recenzja została zapisana.

...

To nie jest miejsce, do którego chcę napisać recenzję. Wyszukaj inne miejsce

Twoja ocena:
Recenzje i komentarze są indywidualnymi opiniami użytkowników serwisu. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za ich treść. Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia fragmentów lub całości treści zawierających między innymi: oferty handlowe, adresy email, słowa wulgarne, obraźliwe oraz zabronione przez prawo.

Zapamiętane lokalizacje

Odwiedzając naszą stronę używasz plików "cookies" zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeśli nie chcesz, aby pliki "cookies" były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz zmienić to w ustawieniach przeglądarki. Więcej na stronie polityka prywatności