Kopa

Karpacz

Brak recenzji
Kopa, Czarna Kopa lub Mała Kopa - szczyt w Karkonoszach. Poniżej szczytu znajduje się punkt pomiarowy 1377,4, co powoduje, że większość map i przewodników podaje wysokość 1377. Kopa położona jest na wschodnim krańcu Śląskiego Grzbietu. Zbudowana jest z granitu karkonoskiego. Jest niewielką wyniosłością na Równi pod Śnieżką. Jest kulminacyjnym punktem kompleksu narciarskiego Karpacz Ski Arena i znajduje się tu początek tras narciarskich.

Na górę można wjechać z Karpacza kolejką krzesełkową "Zbyszek", uruchomioną 26 kwietnia 2018 w miejscu starej, funkcjonującej od 1959 do 18 września 2018. Wjazd zajmuje 7 minut.

Jest to najłatwiejszy sposób dotarcia od strony polskiej na Śnieżkę, która znajduje się w odległości 2,5 km.
© Źródło: Wikipedia, BY-SA 3.0

Często zadawane pytania dotyczące Kopa

Kopa znajduje się w lokalizacji Karpacz

podobne obiekty w pobliżu Kopa:

Zobacz wszystkie podobne obiekty w pobliżu Kopa

atrakcje 🎡 w pobliżu Kopa:

Zobacz wszystkie atrakcje 🎡 w pobliżu Kopa

restauracje 🍽️ w pobliżu Kopa:

hotele i pensjonaty 🛏️ w pobliżu Kopa:

Zobacz wszystkie hotele i pensjonaty 🛏️ w pobliżu Kopa

Wyszukaj miejsce i napisz recenzję

Dziękujemy! Twoja recenzja została zapisana.

...

To nie jest miejsce, do którego chcę napisać recenzję. Wyszukaj inne miejsce

Twoja ocena:
Recenzje i komentarze są indywidualnymi opiniami użytkowników serwisu. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za ich treść. Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia fragmentów lub całości treści zawierających między innymi: oferty handlowe, adresy email, słowa wulgarne, obraźliwe oraz zabronione przez prawo.

Zapamiętane lokalizacje

Odwiedzając naszą stronę używasz plików "cookies" zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeśli nie chcesz, aby pliki "cookies" były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz zmienić to w ustawieniach przeglądarki. Więcej na stronie polityka prywatności