Dziki Wodospad

Karpacz, Olimpijska

Brak recenzji
Dziki Wodospad - zapora przeciwrumoszowa na Łomnicy. Zbudowana decyzją ówczesnych władz w latach 1910-1915. Jedna z największych atrakcji Karpacza. Popularne miejsce wśród turystów a także obiekt z wielu sesji fotograficznych. Wodospad znajduje się w pobliżu drogi (wzdłuż drogi liczne parkingi) niedaleko dolnej stacji kolei linowej na Kopę oraz wejścia do Karkonoskiego Parku Narodowego. Budowla wykazała swą przydatność między innymi podczas powodzi tysiąclecia w 1997 roku.

Łomnica jest małą górską rzeką, zwłaszcza w górnym odcinku. Swój początek bierze na wysokości 1407 m n.p.m Jednak duży spadek oraz położenie na dnie dużej doliny o stromych zboczach powoduje, że w czasie ulewnych deszczów lub roztopów szybko przybiera, a wezbrane wody niosą duże ilości kamieni i drzew. W XIX wieku trzykrotnie wylewy rzeki spowodowały znaczne straty.

Często zadawane pytania dotyczące Dziki Wodospad

Dziki Wodospad znajduje się w lokalizacji Karpacz

Karpacz, Olimpijska

podobne obiekty w pobliżu Dziki Wodospad:

Zobacz wszystkie podobne obiekty w pobliżu Dziki Wodospad

atrakcje 🎡 w pobliżu Dziki Wodospad:

Zobacz wszystkie atrakcje 🎡 w pobliżu Dziki Wodospad

restauracje 🍽️ w pobliżu Dziki Wodospad:

hotele i pensjonaty 🛏️ w pobliżu Dziki Wodospad:

Zobacz wszystkie hotele i pensjonaty 🛏️ w pobliżu Dziki Wodospad

Wyszukaj miejsce i napisz recenzję

Dziękujemy! Twoja recenzja została zapisana.

...

To nie jest miejsce, do którego chcę napisać recenzję. Wyszukaj inne miejsce

Twoja ocena:
Recenzje i komentarze są indywidualnymi opiniami użytkowników serwisu. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za ich treść. Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia fragmentów lub całości treści zawierających między innymi: oferty handlowe, adresy email, słowa wulgarne, obraźliwe oraz zabronione przez prawo.

Zapamiętane lokalizacje

Odwiedzając naszą stronę używasz plików "cookies" zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeśli nie chcesz, aby pliki "cookies" były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz zmienić to w ustawieniach przeglądarki. Więcej na stronie polityka prywatności