Scena Muzyczna Gdańsk to przede wszystkim "Muzyczne Lato" czyli cykl koncertów muzycznych odbywających się w weekendy letnie w Gdańsku na placu koncertowym przy Bramie Oliwskiej. Koncerty w tym miejscu odbywają się od roku 2002r. W latach 1997-2001 koncerty organizowane były w Gdańsku Brzeźnie na końcu al. Hallera. Jednak w związku z coraz większym zainteresowaniem turystów i mieszkańców Gdańska koncerty zostały przeniesione na logistycznie lepszy teren, jakim jest plac przy al. Zwycięstwa (Brama Oliwska). Od roku 2002 teren jest modernizowany, został ogrodzony i oświetlony. Od 2004 koncerty są biletowane.

Na Muzyczne Lato zapraszani są artyści polskiej sceny muzycznej oraz zagraniczni. Na scenie promowani są również mniej znani wykonawcy: Bohema, Pawilon, Majestic, Lady Tullo, Fabryka, Apogeum. Jest to największe wydarzenie muzyczne w Polsce.

Kontakt:
Miejski Dom Kultury
tel/fax (058) 306 59 35
koncerty@scenamuzyczna.pl
www.scenamuzyczna.pl
Napisz opinię ...
Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo redagowania, usunięcia całości lub fragmentów treści zawierających słowa wulgarne, obraźliwe, zabronione przez prawo. Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, a zespół i twórcy serwisu maperia.pl nie ponoszą odpowiedzialności za ich treść. Przypominamy jednocześnie, że osoba zamieszczająca komentarz może ponieść za jego treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną. Komentarze zawierające oferty handlowe, adresy email, numery telefonów, komunikatorów będą usuwane.
Stronę opublikowano: 12.07.2008, 00:41, Stronę wyświetlono: 2995x
Zdjęcia są chronione prawami autorskimi ich właścicieli
Wypoczynek na Majorce rezerwuj na Booking.com
Do góry