Ruiny synagogi w Lutowiskach

Lutowiska

Brak recenzji
W Lutowiskach jest wiele śladów po żydowskiej społeczności, która przed laty licznie zamieszkiwała tę bieszczadzką miejscowość. Jednym z nich są ruiny XIX—wiecznej synagogi.

22.06.1942 r., bez litości zamordowano tu ok. 650 Żydów. Egzekucja miała trwać od godz. 21 wieczorem do 5 rano. Na mordzie nie poprzestano – spalono również zabudowania Lutowisk, w tym obie synagogi. Tylko z jednej z nich ocalał fragment betonowych murów.

Często zadawane pytania dotyczące Ruiny synagogi w Lutowiskach

Ruiny synagogi w Lutowiskach znajduje się w lokalizacji Lutowiska

podobne obiekty w pobliżu Ruiny synagogi w Lutowiskach:

Zobacz wszystkie podobne obiekty w pobliżu Ruiny synagogi w Lutowiskach

Wyszukaj miejsce i napisz recenzję

Dziękujemy! Twoja recenzja została zapisana.

...

To nie jest miejsce, do którego chcę napisać recenzję. Wyszukaj inne miejsce

Twoja ocena:
Recenzje i komentarze są indywidualnymi opiniami użytkowników serwisu. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za ich treść. Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia fragmentów lub całości treści zawierających między innymi: oferty handlowe, adresy email, słowa wulgarne, obraźliwe oraz zabronione przez prawo.

Zapamiętane lokalizacje

Odwiedzając naszą stronę używasz plików "cookies" zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeśli nie chcesz, aby pliki "cookies" były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz zmienić to w ustawieniach przeglądarki. Więcej na stronie polityka prywatności