Kościół parafialny św. Michała Archanioła

Dwernik, Dwernik 22

Brak recenzji
Przed laty, sakralnym sercem Dwernika była, zbudowana w 1785 roku, drewniana cerkiew, którą spalono. Jej miejsce w 1979 roku zajął „nowy” kościół.

Zbudowana na nowo świątynia, nie jest wiernym odwzorowaniem tej starej, ma jednak w swym wnętrzu wspaniałą pamiątkę po cerkwi w Lutowiskach.

Jest nią ocalała, namalowana na blasze, ikona św. Michała Archanioła, która zdobi dziś dwernicki ołtarz. Wśród tutejszych „skarbów” są także XIX-wieczne: krzyż ołtarzowy oraz 4 olejne obrazy ewangelistów, jak również piękny kielich z inskrypcją „Szymon Dubowiec 1830”. Oficjalne poświęcenie, położonego przy głównej drodze, nowego kościoła odbyło się 30 sierpnia 1981 r.

Obecnie, msze św. odbywają się tutaj w niedzielę i święta o godz. 8.30, a w okresie letnim jest msza dodatkowa o godz. 19.

Często zadawane pytania dotyczące Kościół parafialny św. Michała Archanioła

Kościół parafialny św. Michała Archanioła znajduje się w lokalizacji Dwernik

Dwernik, Dwernik 22

podobne obiekty w pobliżu Kościół parafialny św. Michała Archanioła:

Zobacz wszystkie podobne obiekty w pobliżu Kościół parafialny św. Michała Archanioła

Wyszukaj miejsce i napisz recenzję

Dziękujemy! Twoja recenzja została zapisana.

...

To nie jest miejsce, do którego chcę napisać recenzję. Wyszukaj inne miejsce

Twoja ocena:
Recenzje i komentarze są indywidualnymi opiniami użytkowników serwisu. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za ich treść. Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia fragmentów lub całości treści zawierających między innymi: oferty handlowe, adresy email, słowa wulgarne, obraźliwe oraz zabronione przez prawo.

Zapamiętane lokalizacje

Odwiedzając naszą stronę używasz plików "cookies" zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeśli nie chcesz, aby pliki "cookies" były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz zmienić to w ustawieniach przeglądarki. Więcej na stronie polityka prywatności