Przysłop Miętusi

Kościelisko

Brak recenzji
Przysłop Miętusi (1187m) niewielka, szeroka przełęcz pomiędzy Skoruśniakiem i Hrubym Reglem wzniesieniami oddzielającymi Dolinę Małej Łąki od Doliny Miętusiej i Kościeliskiej w Tatrach Zachodnich. Z Doliny Małej Łąki podejście trwa ok. 15 min. Przełęcz to szerokie i płaskie siodło. Na nim, i na jego zachodnich stokach, znajduje się Miętusia Polana, na której w latach 1933-1986 działało Schronisko Ptasia.

Przełęcz jest węzłem szlaków turystycznych, jest też dobrym miejscem do odpoczynku i ciekawym punktem widokowym. Z przysłopu roztaczają się widoki na Giewont i Czerwone Wierchy z kotłami polodowcowymi Wielkiej i Małej Świstówki oraz wiszącą Doliną Litworową i Mułową, a w kierunku zachodnim - Kominiarski Wierch, Halę Stoły, Zadnią Kopkę.

Często zadawane pytania dotyczące Przysłop Miętusi

Przysłop Miętusi znajduje się w lokalizacji Kościelisko

Kościelisko

podobne obiekty w pobliżu Przysłop Miętusi:

Zobacz wszystkie podobne obiekty w pobliżu Przysłop Miętusi

atrakcje 🎡 w pobliżu Przysłop Miętusi:

Zobacz wszystkie atrakcje 🎡 w pobliżu Przysłop Miętusi

restauracje 🍽️ w pobliżu Przysłop Miętusi:

Zobacz wszystkie restauracje 🍽️ w pobliżu Przysłop Miętusi

hotele i pensjonaty 🛏️ w pobliżu Przysłop Miętusi:

Zobacz wszystkie hotele i pensjonaty 🛏️ w pobliżu Przysłop Miętusi

Wyszukaj miejsce i napisz recenzję

Dziękujemy! Twoja recenzja została zapisana.

...

To nie jest miejsce, do którego chcę napisać recenzję. Wyszukaj inne miejsce

Twoja ocena:
Recenzje i komentarze są indywidualnymi opiniami użytkowników serwisu. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za ich treść. Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia fragmentów lub całości treści zawierających między innymi: oferty handlowe, adresy email, słowa wulgarne, obraźliwe oraz zabronione przez prawo.

Zapamiętane lokalizacje

Odwiedzając naszą stronę używasz plików "cookies" zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeśli nie chcesz, aby pliki "cookies" były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz zmienić to w ustawieniach przeglądarki. Więcej na stronie polityka prywatności