Pomnik Ludziom Morza

Ustka, Marynarki Polskiej 5

Brak recenzji
Do niedawna najmłodszy ustecki pomnik, znajduje się w porcie, obok latarni morskiej. Historia pomnika poświęconego Ludziom Morza jest długa. Sięga 1981 roku, kiedy to Jan Piotrowski, mieszkaniec osiedla Dunina w Ustce, wymyślił, aby w mieście postawić pomnik ludziom morza. Powołano społeczny komitet jego budowy, na czele którego stanął sam pomysłodawca.

Pomnik przedstawia matkę czekającą na powrót syna z morza. Autorem rzeźby jest Stanisław Kulon z ASP w Warszawie. Przy postaci ustawione są cztery tablice przedstawiające pracę na morzu - Autorem owych rzeźb jest Mieczysław Borys.

Z pomnikiem związana jest również zagadkowa historia. W noc poprzedzającą jego odsłonięcie, nieznany sprawca pozbawił głowy postać kobiety. Udało się ją odnaleźć w pobliskim koszu na śmieci i przytwierdzić ją z powrotem. Niestety ślad tego zdarzenia jest widoczny do dziś. Każdego roku, w dzień Święta Ustki i Wojska Polskiego (15 sierpnia), składane są pod pomnikiem wieńce i kwiaty upamiętniające wszystkich którzy stracili życie pracując na morzu.

Często zadawane pytania dotyczące Pomnik Ludziom Morza

Pomnik Ludziom Morza znajduje się w lokalizacji Ustka

Ustka, Marynarki Polskiej 5

podobne obiekty w pobliżu Pomnik Ludziom Morza:

atrakcje 🎡 w pobliżu Pomnik Ludziom Morza:

Zobacz wszystkie atrakcje 🎡 w pobliżu Pomnik Ludziom Morza

restauracje 🍽️ w pobliżu Pomnik Ludziom Morza:

Zobacz wszystkie restauracje 🍽️ w pobliżu Pomnik Ludziom Morza

hotele i pensjonaty 🛏️ w pobliżu Pomnik Ludziom Morza:

Zobacz wszystkie hotele i pensjonaty 🛏️ w pobliżu Pomnik Ludziom Morza

Wyszukaj miejsce i napisz recenzję

Dziękujemy! Twoja recenzja została zapisana.

...

To nie jest miejsce, do którego chcę napisać recenzję. Wyszukaj inne miejsce

Twoja ocena:
Recenzje i komentarze są indywidualnymi opiniami użytkowników serwisu. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za ich treść. Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia fragmentów lub całości treści zawierających między innymi: oferty handlowe, adresy email, słowa wulgarne, obraźliwe oraz zabronione przez prawo.

Zapamiętane lokalizacje

Odwiedzając naszą stronę używasz plików "cookies" zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeśli nie chcesz, aby pliki "cookies" były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz zmienić to w ustawieniach przeglądarki. Więcej na stronie polityka prywatności