Skwer im. Jana Pawła II

Ustka, Marynarki Polskiej 23

Brak recenzji
Skwer Jana Pawła II w Zaułku Kapitańskim znajduje się w ścisłym historycznym centrum Ustki, w strefie ochrony konserwatorskiej historycznej struktury przestrzennej Ustki, na terenie układu owalnicowego wpisanego do rejestru zabytków.

Po przebudowie, ukończonej w czerwcu 2021 park zmienił swoje oblicze. Powstała tu między innymi konstrukcja, która symbolizuje zarys średniowiecznej świątyni pod wezwaniem świętych Jana Chrzciciela i Mikołaja, która stała w tym miejscu do końca XIX wieku. Światło pochodni zamieszczanej na jej wieży było pierwszą nawigacją, która wyznaczała drogę statkom. Wokół skweru zachowały się domy, należące do ówczesnych kapitanów, dlatego park nazywa się również Zaułkiem Kapitańskim.

W parku znajduje się również Makieta Starej Osady Rybackiej w Ustce.Często zadawane pytania dotyczące Skwer im. Jana Pawła II

Skwer im. Jana Pawła II znajduje się w lokalizacji Ustka

Ustka, Marynarki Polskiej 23

podobne obiekty w pobliżu Skwer im. Jana Pawła II:

atrakcje 🎡 w pobliżu Skwer im. Jana Pawła II:

Zobacz wszystkie atrakcje 🎡 w pobliżu Skwer im. Jana Pawła II

restauracje 🍽️ w pobliżu Skwer im. Jana Pawła II:

Zobacz wszystkie restauracje 🍽️ w pobliżu Skwer im. Jana Pawła II

hotele i pensjonaty 🛏️ w pobliżu Skwer im. Jana Pawła II:

Zobacz wszystkie hotele i pensjonaty 🛏️ w pobliżu Skwer im. Jana Pawła II

Wyszukaj miejsce i napisz recenzję

Dziękujemy! Twoja recenzja została zapisana.

...

To nie jest miejsce, do którego chcę napisać recenzję. Wyszukaj inne miejsce

Twoja ocena:
Recenzje i komentarze są indywidualnymi opiniami użytkowników serwisu. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za ich treść. Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia fragmentów lub całości treści zawierających między innymi: oferty handlowe, adresy email, słowa wulgarne, obraźliwe oraz zabronione przez prawo.

Zapamiętane lokalizacje

Odwiedzając naszą stronę używasz plików "cookies" zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeśli nie chcesz, aby pliki "cookies" były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz zmienić to w ustawieniach przeglądarki. Więcej na stronie polityka prywatności