Park Inkula

Darłowo, Emilii Plater 58

Brak recenzji
Tereny parkowe leżą wokół zbiornika wodnego Inkuli. Dojść lub dojechać rowerem, czy wózkiem z dzieckiem można od ulicy Królowej Jadwigi, Księżnej Anny albo od ul E. Plater, czy W. Andersa.

Park ma blisko 5,5 hektara powierzchni. Nazwa pochodzi o słowa Inkula z niemieckiego glinianka jest wyrobiskiem powstałym po wydobyciu gliny zalanym wodą. Z wydobytej tam gliny darłowskie cegielnie wykonały miliony cegieł, które znajdują się w budowlach naszego miasta.

Na terenie parku znajduję się ścieżki piesze i pieszo-rowerowe o nawierzchni żwirowej, a na terenach podmokłych drewniane pomosty. W parku urządzono skwery kwiatowe i zasadzono steki drzew i krzewów. W kilku miejscach znajdują się place zabaw w połączeniu z elementami małej architektury. Setki ławek zachęcają do wypoczynku. Na terenie parku znajduje się również toaleta i wiele koszy na śmieci.

W parku urządzono miejsce do palenia ogniska, stanowiska na grilla i wzniesiono dwie wiaty z widokiem na Inkulę. W jej wodach oprócz wielu gatunków ryb pływają kaczki, niekiedy łabędzie i rośnie kilka chronionych gatunków jak np. grążel żółty. Park Inkula jest przyjazny czworonogom. Na jego ogrodzonym terenie znajduje się wybieg dla psów, wyposażony w pełną gamę akcesoriów i urządzeń do ćwiczeń.

Teren Parku jest oświetlony solarnymi lampami i monitorowany przez całą dobę.

© Źródło informacji: Miasto Darłowo
https://www.darlowo.pl/wiadomosci/14469/-atrakcje--najwiekszego-parku-w-darlowie-

Często zadawane pytania dotyczące Park Inkula

Park Inkula znajduje się w lokalizacji Darłowo

Darłowo, Emilii Plater 58

podobne obiekty w pobliżu Park Inkula:

atrakcje 🎡 w pobliżu Park Inkula:

Zobacz wszystkie atrakcje 🎡 w pobliżu Park Inkula

hotele i pensjonaty 🛏️ w pobliżu Park Inkula:

Zobacz wszystkie hotele i pensjonaty 🛏️ w pobliżu Park Inkula

Wyszukaj miejsce i napisz recenzję

Dziękujemy! Twoja recenzja została zapisana.

...

To nie jest miejsce, do którego chcę napisać recenzję. Wyszukaj inne miejsce

Twoja ocena:
Recenzje i komentarze są indywidualnymi opiniami użytkowników serwisu. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za ich treść. Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia fragmentów lub całości treści zawierających między innymi: oferty handlowe, adresy email, słowa wulgarne, obraźliwe oraz zabronione przez prawo.

Zapamiętane lokalizacje

Odwiedzając naszą stronę używasz plików "cookies" zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeśli nie chcesz, aby pliki "cookies" były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz zmienić to w ustawieniach przeglądarki. Więcej na stronie polityka prywatności