Latarnia Morska Czołpino

Czołpino, Ogrodowa 12

Brak recenzji
Latarnia Morska Czołpino jest jedną z nielicznych latarni oddalonych od ludzkich skupisk. Położona jest w odległości 1 km od brzegu, pomiędzy miejscowościami Łeba i Rowy w samym sercu Słowińskiego Parku Narodowego. Wnosi się na wysokość 25 metrów (zasięg światła: ok. 40 km, wysokość światła: 75 m n.p.m.). Znajduje się na wysokiej zalesionej wydmie 55 m n.p.m.

Latarnia morska Czołpino została wybudowana w latach 1872 - 1875 z cegły na podstawie kamiennej o średnicy 9 m. Dopiero w latach trzydziestych XX wieku została podłączona elektryczność.

Latarnia została udostępniona do zwiedzania dopiero w latach 90 ze względów strategicznych ponieważ w okolicy znajdowała się Rakietowa Jednostka Wojskowa. Zwiedzając latarnię warto zobaczyć w najbliższej okolicy: ruchome wydmy czołpińskie, lasy w parku oraz piękne plaże Słowińskiego Parku Narodowego. Turystom zainteresowanym tym jak żyli dawni mieszkańcy tutejszych ziem polecamy również odwiedzić Muzeum Wsi Słowińskiej w pobliskich Klukach.

Często zadawane pytania dotyczące Latarnia Morska Czołpino

Latarnia Morska Czołpino znajduje się w lokalizacji Czołpino

Czołpino, Ogrodowa 12

podobne obiekty w pobliżu Latarnia Morska Czołpino:

atrakcje 🎡 w pobliżu Latarnia Morska Czołpino:

Zobacz wszystkie atrakcje 🎡 w pobliżu Latarnia Morska Czołpino

hotele i pensjonaty 🛏️ w pobliżu Latarnia Morska Czołpino:

Zobacz wszystkie hotele i pensjonaty 🛏️ w pobliżu Latarnia Morska Czołpino

Wyszukaj miejsce i napisz recenzję

Dziękujemy! Twoja recenzja została zapisana.

...

To nie jest miejsce, do którego chcę napisać recenzję. Wyszukaj inne miejsce

Twoja ocena:
Recenzje i komentarze są indywidualnymi opiniami użytkowników serwisu. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za ich treść. Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia fragmentów lub całości treści zawierających między innymi: oferty handlowe, adresy email, słowa wulgarne, obraźliwe oraz zabronione przez prawo.

Zapamiętane lokalizacje

Odwiedzając naszą stronę używasz plików "cookies" zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeśli nie chcesz, aby pliki "cookies" były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz zmienić to w ustawieniach przeglądarki. Więcej na stronie polityka prywatności