Rowokół

Smołdzino

Brak recenzji
Rowokół, wzgórze polodowcowe o wysokości ok 115 m n.p.m. na Wybrzeżu Słowińskim w powiecie słupskim, w gminie Smołdzino, w odległości 6 km od morza.

Rowokół znajduje się na terenie Słowińskiego Parku Narodowego, jest bardzo dobrze widoczny z morza. Żeglarski punkt nawigacyjny odnotowany na najstarszych mapach morskich tej części Bałtyku. Około 0,5 km od wierzchołka Rowokołu leży wieś Smołdzino. Do wieży widokowej prowadzi ścieżka na szczyt.

Od XII do XVI wieku na wierzchołku Rowokołu mieściło się sanktuarium Najświętszej Maryi Panny. Niestety po sanktuarium pozostały jedynie zagłębione w gruncie fundamenty budowli, które przyczyniły się do powstania wielu mitów i legend związanych z tym miejscem.

Często zadawane pytania dotyczące Rowokół

Rowokół znajduje się w lokalizacji Smołdzino

Smołdzino

podobne obiekty w pobliżu Rowokół:

atrakcje 🎡 w pobliżu Rowokół:

Zobacz wszystkie atrakcje 🎡 w pobliżu Rowokół

hotele i pensjonaty 🛏️ w pobliżu Rowokół:

Zobacz wszystkie hotele i pensjonaty 🛏️ w pobliżu Rowokół

Wyszukaj miejsce i napisz recenzję

Dziękujemy! Twoja recenzja została zapisana.

...

To nie jest miejsce, do którego chcę napisać recenzję. Wyszukaj inne miejsce

Twoja ocena:
Recenzje i komentarze są indywidualnymi opiniami użytkowników serwisu. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za ich treść. Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia fragmentów lub całości treści zawierających między innymi: oferty handlowe, adresy email, słowa wulgarne, obraźliwe oraz zabronione przez prawo.

Zapamiętane lokalizacje

Odwiedzając naszą stronę używasz plików "cookies" zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeśli nie chcesz, aby pliki "cookies" były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz zmienić to w ustawieniach przeglądarki. Więcej na stronie polityka prywatności