Kościół św. Jana Chrzciciela w Sochocinie

Sochocin, Stary Rynek 17

Brak recenzji
Budowa pięknej, neogotyckiej świątyni, która służy do dnia dzisiejszego rozpoczęta została przez ks. Wincentego Chabowskiego w 1908 r. Przy ofiarnej pomocy parafian, mimo trudnych lat pierwszej wojny światowej ukończono ją po dziesięciu latach. 13 października 1918 r. uroczystej konsekracji dokonał biskup płocki Antoni Julian Nowowiejski przy udziale 30 kapłanów i około 10 tys. zgromadzonych wiernych. Bierzmowanie z tej okazji przyjęło 4112 osób. Budowniczy świątyni, ks. Wincenty Chabowski, zginął męczeńską śmiercią w Dachau.

Od tego czasu w kościele wykonano wiele remontów. Do ważniejszych prac należała restauracja wieży kościelnej, wymiana dachu kościoła - dachówkę zastąpiono ocynkowaną blachą, wymieniono ramy okienne i drzwiowe z drewnianych na żelazne, zainstalowano żelazne schody na wieżę i chór oraz zawieszono dzwon z napędem elektrycznym. Prezbiterium, boczne kaplice i kaplicę św. Franciszka ozdabia polichromia wykonana techniką al fresco i sgrafitto.

W ostatnich latach, dzięki staraniom ks. Czesława Stolarczyka, kościół wzbogacił się o nowy ołtarz i witraże w prezbiterium, zegar na wieży kościelnej.

PARAFIA RZYMSKO-KATOLICKA
p.w. Św. Jana Chrzciciela

źródło informacji: oficjalna strona parafii

Często zadawane pytania dotyczące Kościół św. Jana Chrzciciela w Sochocinie

Kościół św. Jana Chrzciciela w Sochocinie znajduje się w lokalizacji Sochocin

Sochocin, Stary Rynek 17

podobne obiekty w pobliżu Kościół św. Jana Chrzciciela w Sochocinie:

Zobacz wszystkie podobne obiekty w pobliżu Kościół św. Jana Chrzciciela w Sochocinie

Wyszukaj miejsce i napisz recenzję

Dziękujemy! Twoja recenzja została zapisana.

...

To nie jest miejsce, do którego chcę napisać recenzję. Wyszukaj inne miejsce

Twoja ocena:
Recenzje i komentarze są indywidualnymi opiniami użytkowników serwisu. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za ich treść. Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia fragmentów lub całości treści zawierających między innymi: oferty handlowe, adresy email, słowa wulgarne, obraźliwe oraz zabronione przez prawo.

Zapamiętane lokalizacje

Odwiedzając naszą stronę używasz plików "cookies" zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeśli nie chcesz, aby pliki "cookies" były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz zmienić to w ustawieniach przeglądarki. Więcej na stronie polityka prywatności