Kościół Rzymskokatolicki Pw. św. Zygmunta

Kraszewo, Kraszewo

Brak recenzji
Parafia Świętego Zygmunta w Kraszewie - parafia znajdująca się w diecezji płockiej w dekanacie ciechanowskim wschodnim. Została erygowana w 1434 roku.

Zespół kościoła parafialnego, złożony z drewniano-murowanego kościoła, drewnianej dzwonnicy oraz cmentarza kościelnego stanowi cenny przykład mazowieckiego budownictwa sakralnego powstałego w 2 połowie XVI w.

Kościół usytuowany jest w centralnej części wsi, po północnej stronie szosy z Ciechanowa do Płocka, na opadającej w kierunku północnym działce ogrodzonej murowanym z kamienia płotem. Od strony zachodniej, na terenie cmentarza kościelnego usytuowana jest drewniana dzwonnica oraz zabytkowy nagrobek hr. Brunona Kicińskiego (założyciele „Kuriera Warszawskiego”) oraz jego córki Haliny.

Proboszcz: ks. Józef Hilary Deptuła (od 2013)

Niedziele i święta: 9:15, 11:30, 15:00
Dni powszednie: 17:00 czas zimowy, 18:00 czas letni

Często zadawane pytania dotyczące Kościół Rzymskokatolicki Pw. św. Zygmunta

Kościół Rzymskokatolicki Pw. św. Zygmunta znajduje się w lokalizacji Kraszewo

Kraszewo, Kraszewo

podobne obiekty w pobliżu Kościół Rzymskokatolicki Pw. św. Zygmunta:

Zobacz wszystkie podobne obiekty w pobliżu Kościół Rzymskokatolicki Pw. św. Zygmunta

Wyszukaj miejsce i napisz recenzję

Dziękujemy! Twoja recenzja została zapisana.

...

To nie jest miejsce, do którego chcę napisać recenzję. Wyszukaj inne miejsce

Twoja ocena:
Recenzje i komentarze są indywidualnymi opiniami użytkowników serwisu. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za ich treść. Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia fragmentów lub całości treści zawierających między innymi: oferty handlowe, adresy email, słowa wulgarne, obraźliwe oraz zabronione przez prawo.

Zapamiętane lokalizacje

Odwiedzając naszą stronę używasz plików "cookies" zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeśli nie chcesz, aby pliki "cookies" były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz zmienić to w ustawieniach przeglądarki. Więcej na stronie polityka prywatności