Kaplica pw św. Jana Chrzciciela na Polanie Chochołowskiej

Witów

Brak recenzji
Kaplica na Polanie Chochołowskiej - drewniana kaplica znajdująca się pod lasem, w górnym skraju Polany Chochołowskiej w Dolinie Chochołowskiej w Tatrach Zachodnich. Kaplica wybudowana w stylu góralskim z niemalowanych desek, kryta czarnymi, drewnianymi gontami. Jej kopuła zwieńczona jest krzyżem z surowego, nieheblowanego drzewa.

Kaplicę wybudowano w 1958 r. dla górali, którzy wówczas na Polanie Chochołowskiej wypasali owce. Przy kaplicy kręcono scenę ujęcia Janosika. Kaplicy nadano imię św. Jana Chrzciciela. Obok kaplicy w 2003 roku postawiono krzyż na pamiątkę pobytu Jana Pawła II na Polanie Chochołowskiej w 1983 r. Karol Wojtyła bywał tutaj wcześniej wielokrotnie. Przed kaplicą znajdują się ławki na których można odpocząć i pomodlić się.

W sezonie turystycznym od 24 czerwca do końca września odbywają się w niej msze święte. Tuż obok kaplicy znajduje się również mała zadaszona wiata i drewniany krzyż.

Często zadawane pytania dotyczące Kaplica pw św. Jana Chrzciciela na Polanie Chochołowskiej

Kaplica pw św. Jana Chrzciciela na Polanie Chochołowskiej znajduje się w lokalizacji Witów

podobne obiekty w pobliżu Kaplica pw św. Jana Chrzciciela na Polanie Chochołowskiej:

Zobacz wszystkie podobne obiekty w pobliżu Kaplica pw św. Jana Chrzciciela na Polanie Chochołowskiej

Wyszukaj miejsce i napisz recenzję

Dziękujemy! Twoja recenzja została zapisana.

...

To nie jest miejsce, do którego chcę napisać recenzję. Wyszukaj inne miejsce

Twoja ocena:
Recenzje i komentarze są indywidualnymi opiniami użytkowników serwisu. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za ich treść. Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia fragmentów lub całości treści zawierających między innymi: oferty handlowe, adresy email, słowa wulgarne, obraźliwe oraz zabronione przez prawo.

Zapamiętane lokalizacje

Odwiedzając naszą stronę używasz plików "cookies" zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeśli nie chcesz, aby pliki "cookies" były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz zmienić to w ustawieniach przeglądarki. Więcej na stronie polityka prywatności