Polana Chochołowska

Witów

Brak recenzji
Polana Chochołowska - polana w Dolinie Chochołowskiej w Tatrach Zachodnich. Położona jest na wysokości 1090-1150 m n.p.m. Jest to największa polana w polskich Tatrach i jedna z największych w całych Tatrach. Dawniej była jednym z głównych ośrodków pasterstwa w Tatrach, wchodziła w skład Hali Chochołowskiej. Nazwa polany pochodzi od wsi Chochołów, która w XVI w. otrzymała prawa do jej wypasania.

Z polany rozlegają się widoki na Grzesia, Wołowiec, Jarząbczy Wierch, Bobrowiec i potężny masyw pobliskiego Kominiarskiego Wierchu. Dobrze widoczne są stąd też ostre turnie Chochołowskich Mnichów.

Na polanie tuż pod lasem stoi drewniana kapliczka w góralskim stylu (kaplica na Polanie Chochołowskiej) pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela. Polana Chochołowska słynna jest rownież z zakwitających masowo krokusów na początku wiosny.

Często zadawane pytania dotyczące Polana Chochołowska

Polana Chochołowska znajduje się w lokalizacji Witów

podobne obiekty w pobliżu Polana Chochołowska:

Zobacz wszystkie podobne obiekty w pobliżu Polana Chochołowska

atrakcje 🎡 w pobliżu Polana Chochołowska:

Zobacz wszystkie atrakcje 🎡 w pobliżu Polana Chochołowska

restauracje 🍽️ w pobliżu Polana Chochołowska:

Zobacz wszystkie restauracje 🍽️ w pobliżu Polana Chochołowska

hotele i pensjonaty 🛏️ w pobliżu Polana Chochołowska:

Zobacz wszystkie hotele i pensjonaty 🛏️ w pobliżu Polana Chochołowska

Wyszukaj miejsce i napisz recenzję

Dziękujemy! Twoja recenzja została zapisana.

...

To nie jest miejsce, do którego chcę napisać recenzję. Wyszukaj inne miejsce

Twoja ocena:
Recenzje i komentarze są indywidualnymi opiniami użytkowników serwisu. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za ich treść. Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia fragmentów lub całości treści zawierających między innymi: oferty handlowe, adresy email, słowa wulgarne, obraźliwe oraz zabronione przez prawo.

Zapamiętane lokalizacje

Odwiedzając naszą stronę używasz plików "cookies" zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeśli nie chcesz, aby pliki "cookies" były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz zmienić to w ustawieniach przeglądarki. Więcej na stronie polityka prywatności