Przepiękna Fontanna Neptuna mieści się w parku przy zamku Schoenbrunn na obrzeżach miasta. Dojeżdża się tam metrem. Z daleka widać wzgórze, a pod nim właśnie ta fontanna. Ozdobiona w pięknym barokowym stylu rzeźbionych figurami przedstawiającymi Neptuna na morskich koniach, syreny i pomniejsze morskie stworzenia. Na uwagę zasługuje również taniec fontanny, który odbywa się co godzinę specjalnie dla turystów. Często prócz zadziwiających połączeń i "tańca" fal dodatkowo dla pogłębienia efektu używane są różnokolorowe światła.
Fontanna Neptuna
Wiedeń
Data publikacji: 25.11.2007
Odwiedzając naszą stronę używasz plików "cookies" zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeśli nie chcesz, aby pliki "cookies" były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz zmienić to w ustawieniach przeglądarki. Więcej na stronie polityka prywatności

Wyszukaj miejsce i napisz opinię

Dziękujemy! Twoja opinia została zapisana.

...

To nie jest miejsce, do którego chcę napisać opinię. Skomentuj inne miejsce

Twoja ocena:
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Osoba zamieszczająca komentarz może ponieść odpowiedzialność karną za jego treść. Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo do redagowania, usunięcia całości lub fragmentów treści zawierających słowa wulgarne, obraźliwe oraz zabronione przez prawo. Oferty handlowe, adresy email, numery telefonów lub komunikatorów będą usuwane.