Skwer Śladów Zdobywców

Karpacz, Konstytucji 3 Maja 54

Brak recenzji
Skwer Śladów Zdobywców znajduje się centrum Karpacza przy Urzędzie Miejskim. Miasto oraz Szkoła Górska honorują w ten sposób ludzi z ogromną pasją i miłością do gór.

Pomysłodawczynią tego wyjątkowego miejsca, jest Magda Siemaszko-Arcimowicz, która jest gospodarzem schroniska Samotnia. To dzięki niej do Karpacza co roku przyjeżdżają największe polskie sławy wspinaczki.

W 2010 roku przypadła 30 rocznica polskiej wyprawy zimowej na Mount Everest Krzysztofa Wielickiego i Leszka Cichego. Na pamiątkę tego wydarzenia na Skwerze Zdobywców ustawiono ważący ponad 12 ton Kamień Everestu. Z tej okazji w Karpaczu odbyło się także dwudniowe spotkanie zdobywców szczytu.

Swoje ślady zostawili tu m.in.:
Jerzy Kukuczka, Wanda Rutkiewicz, Maciej Berbeka, Artur Hajzer, Bogusław Ogrodnik, Piotr Pustelnik, Andrzej Zawada i Krzysztof Wielicki

Często zadawane pytania dotyczące Skwer Śladów Zdobywców

Skwer Śladów Zdobywców znajduje się w lokalizacji Karpacz

Karpacz, Konstytucji 3 Maja 54

podobne obiekty w pobliżu Skwer Śladów Zdobywców:

Zobacz wszystkie podobne obiekty w pobliżu Skwer Śladów Zdobywców

atrakcje 🎡 w pobliżu Skwer Śladów Zdobywców:

Zobacz wszystkie atrakcje 🎡 w pobliżu Skwer Śladów Zdobywców

restauracje 🍽️ w pobliżu Skwer Śladów Zdobywców:

hotele i pensjonaty 🛏️ w pobliżu Skwer Śladów Zdobywców:

Zobacz wszystkie hotele i pensjonaty 🛏️ w pobliżu Skwer Śladów Zdobywców

Wyszukaj miejsce i napisz recenzję

Dziękujemy! Twoja recenzja została zapisana.

...

To nie jest miejsce, do którego chcę napisać recenzję. Wyszukaj inne miejsce

Twoja ocena:
Recenzje i komentarze są indywidualnymi opiniami użytkowników serwisu. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za ich treść. Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia fragmentów lub całości treści zawierających między innymi: oferty handlowe, adresy email, słowa wulgarne, obraźliwe oraz zabronione przez prawo.

Zapamiętane lokalizacje

Odwiedzając naszą stronę używasz plików "cookies" zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeśli nie chcesz, aby pliki "cookies" były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz zmienić to w ustawieniach przeglądarki. Więcej na stronie polityka prywatności