Punkt zlokalizowany jest na Wysoczyźnie Brodnickiej w pobliżu Jeziora Wielkie Brodno, na wysokości około 190 m n.p.m. Jest on położony bezpośrednio przy skrzyżowaniu dróg Kartuzy - Stężyca i Kartuzy - Ostrzyce. Koło skrzyżowania znajduje się pomnik dla uczczenia bojowników ruchu oporu Pomorza Gdańskiego. Zlokalizowany obok parkingu sprzyja licznemu napływowi turystów. Za pomnikiem w stronę jeziora zbudowana została specjalna platforma, z której można oglądać okolice. Jednakże na skutek zarośnięcia terenów wokół platformy drzewostane, widok z niej jest obecnie silnie ograniczony. Stąd też propozycja przeniesienia platformy na skraj drogi prowadzącej do Ostrzyc. Jest to skraj terenu użytkowanego rolniczo.


Złota Góra
Chmielno
Data publikacji: 18.05.2008
Odwiedzając naszą stronę używasz plików "cookies" zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeśli nie chcesz, aby pliki "cookies" były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz zmienić to w ustawieniach przeglądarki. Więcej na stronie polityka prywatności

Wyszukaj miejsce i napisz opinię

Dziękujemy! Twoja opinia została zapisana.

...

To nie jest miejsce, do którego chcę napisać opinię. Skomentuj inne miejsce

Twoja ocena:
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Osoba zamieszczająca komentarz może ponieść odpowiedzialność karną za jego treść. Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo do redagowania, usunięcia całości lub fragmentów treści zawierających słowa wulgarne, obraźliwe oraz zabronione przez prawo. Oferty handlowe, adresy email, numery telefonów lub komunikatorów będą usuwane.