Zdrój Magdalena

Szczawnica, Zdrojowa

Brak recenzji
Zdrój Magdalena znajduje się ok.100 m poniżej Placu Dietla przy ulicy Zdrojowej w Szczawnicy, na lewym brzegu potoku szczawnego, który obecnie jest całkowicie przykryty. Naturalna woda lecznicza Magdalena jest bardzo popularną wodą, a to ze względu na swoje właściwości zdrowotne. Zdrój ten został odkryty w 1839 roku. Woda ta, to woda mineralna o charakterze wodorowęglanowo - chlorkowo - sodowo - wapiennym, szczawa jodkowa.

Od czerwca 2008 pijalnia wody znajduje się ponownie w odtworzonym w historycznej formie "Domu nad Zdrojami". Obecnie po rozbiórce poprzedniego pawilonu przy źródle "Magdalenka", przy ul. Zdrojowej wzniesiona została stylowa, podłużna drewniana altana z ażurowymi elementami. Płaski dach altany wsparty jest na arkadowych podporach.

Często zadawane pytania dotyczące Zdrój Magdalena

Zdrój Magdalena znajduje się w lokalizacji Szczawnica

Szczawnica, Zdrojowa

podobne obiekty w pobliżu Zdrój Magdalena:

Zobacz wszystkie podobne obiekty w pobliżu Zdrój Magdalena

atrakcje 🎡 w pobliżu Zdrój Magdalena:

Zobacz wszystkie atrakcje 🎡 w pobliżu Zdrój Magdalena

restauracje 🍽️ w pobliżu Zdrój Magdalena:

Zobacz wszystkie restauracje 🍽️ w pobliżu Zdrój Magdalena

hotele i pensjonaty 🛏️ w pobliżu Zdrój Magdalena:

Zobacz wszystkie hotele i pensjonaty 🛏️ w pobliżu Zdrój Magdalena

Wyszukaj miejsce i napisz recenzję

Dziękujemy! Twoja recenzja została zapisana.

...

To nie jest miejsce, do którego chcę napisać recenzję. Wyszukaj inne miejsce

Twoja ocena:
Recenzje i komentarze są indywidualnymi opiniami użytkowników serwisu. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za ich treść. Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia fragmentów lub całości treści zawierających między innymi: oferty handlowe, adresy email, słowa wulgarne, obraźliwe oraz zabronione przez prawo.

Zapamiętane lokalizacje

Odwiedzając naszą stronę używasz plików "cookies" zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeśli nie chcesz, aby pliki "cookies" były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz zmienić to w ustawieniach przeglądarki. Więcej na stronie polityka prywatności