Kobieta z dzbanem

Szczawnica, Plac Dietla

Brak recenzji
Kobieta z dzbanem to najsłynniejsza fontanna w Szczawnicy. Znajduje się na szczawnickim rynku czyli placu Józefa Dietla.

Figura z dzbanem zajmuje centralną pozycję placu z fontanną. Pierwotnie w tym miejscu stała inna żelbetowa figura z 1957 roku przygotowana przez Stanisława Marcinowa do stworzenia której pozowała jedna ze szczawnickich kelnerek, której rodzina wróciła do komunistycznej Polski z Francji.

Nowa figura przy fontannie została postawiona w Szczawnicy w 2012 roku w trakcie remontu placu. Wykonana jest z brązu o znacznie lepszych walorach niż wcześniejsza żelbetowa figura. Kobieta z dzbanem, którą można dziś oglądać nad fontanną w Szczawnicy została przygotowana przez Michała Batkiewicza.

Niestety w chwili obecnej fontanna przy której stoi figura jest nieczynna.

Często zadawane pytania dotyczące Kobieta z dzbanem

Kobieta z dzbanem znajduje się w lokalizacji Szczawnica

Szczawnica, Plac Dietla

podobne obiekty w pobliżu Kobieta z dzbanem:

atrakcje 🎡 w pobliżu Kobieta z dzbanem:

Zobacz wszystkie atrakcje 🎡 w pobliżu Kobieta z dzbanem

restauracje 🍽️ w pobliżu Kobieta z dzbanem:

Zobacz wszystkie restauracje 🍽️ w pobliżu Kobieta z dzbanem

hotele i pensjonaty 🛏️ w pobliżu Kobieta z dzbanem:

Zobacz wszystkie hotele i pensjonaty 🛏️ w pobliżu Kobieta z dzbanem

Wyszukaj miejsce i napisz recenzję

Dziękujemy! Twoja recenzja została zapisana.

...

To nie jest miejsce, do którego chcę napisać recenzję. Wyszukaj inne miejsce

Twoja ocena:
Recenzje i komentarze są indywidualnymi opiniami użytkowników serwisu. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za ich treść. Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia fragmentów lub całości treści zawierających między innymi: oferty handlowe, adresy email, słowa wulgarne, obraźliwe oraz zabronione przez prawo.

Zapamiętane lokalizacje

Odwiedzając naszą stronę używasz plików "cookies" zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeśli nie chcesz, aby pliki "cookies" były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz zmienić to w ustawieniach przeglądarki. Więcej na stronie polityka prywatności