Wodospad Kamieńczyka

Szklarska Poręba

Brak recenzji
Wodospad Kamieńczyka - najwyższy (846 m n.p.m.) wodospad w polskich Sudetach, położony na trasie ze Szklarskiej Poręby na grzbiet główny Karkonoszy. Wodospad miał status pomnika przyrody, obecnie jest to obszar ochrony ścisłej, wchodzący w skład Karkonoskiego Parku Narodowego.

Woda potoku Kamieńczyk spada trzema kaskadami z wysokości 27 m i wpada do Wąwozu Kamieńczyka. Kaskada środkowa początkowo tworzy jeden strumień, który półtora metra niżej rozdziela się na półkach skalnych. Szerokość strumienia przy wodospadzie wynosi około 15 m, a niżej zmniejsza się nawet do 3 metrów. Ściany mają wysokość do 30–35 metrów. U stóp wodospadu znajduje się pięciometrowy kocioł eworsyjny, wypełniony blokami skalnymi. Poniżej wodospadu znajduje się kanion długości 100 m.
© Źródło: Wikipedia, BY-SA 3.0

Często zadawane pytania dotyczące Wodospad Kamieńczyka

Wodospad Kamieńczyka znajduje się w lokalizacji Szklarska Poręba

Szklarska Poręba

podobne obiekty w pobliżu Wodospad Kamieńczyka:

Zobacz wszystkie podobne obiekty w pobliżu Wodospad Kamieńczyka

atrakcje 🎡 w pobliżu Wodospad Kamieńczyka:

Zobacz wszystkie atrakcje 🎡 w pobliżu Wodospad Kamieńczyka

hotele i pensjonaty 🛏️ w pobliżu Wodospad Kamieńczyka:

Zobacz wszystkie hotele i pensjonaty 🛏️ w pobliżu Wodospad Kamieńczyka

Wyszukaj miejsce i napisz recenzję

Dziękujemy! Twoja recenzja została zapisana.

...

To nie jest miejsce, do którego chcę napisać recenzję. Wyszukaj inne miejsce

Twoja ocena:
Recenzje i komentarze są indywidualnymi opiniami użytkowników serwisu. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za ich treść. Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia fragmentów lub całości treści zawierających między innymi: oferty handlowe, adresy email, słowa wulgarne, obraźliwe oraz zabronione przez prawo.

Zapamiętane lokalizacje

Odwiedzając naszą stronę używasz plików "cookies" zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeśli nie chcesz, aby pliki "cookies" były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz zmienić to w ustawieniach przeglądarki. Więcej na stronie polityka prywatności